Son Dakika Haberleri: Başkan Altınok Öz Mahalle Muhtarlarıyla Biraraya Geldi

Başkan Altınok Öz Mahalle Muhtarlarıyla Biraraya Geldi

5 yıl önce

Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz, ilçede yapılan faaliyetleri değerlendirdi.

Başkan Altınok Öz Mahalle Muhtarlarıyla Biraraya Geldi, System.String[]
Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ilçede yapılan faaliyetleri değerlendirdi.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz'ün başkanlığında 47'ncisi yapılan toplantıya Kartal Belediyesi Başkan Danışmanları, Kent Konseyi Başkanı İbrahim Yazıcı, başkan yardımcılarıyla birlikte daire müdürleri, meclis üyeleri, Atalar Mahalle Muhtarı Ahmet Ceylan, Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı Arif Koç, Hürriyet Mahalle Muhtarı Ferhat Aslan, Yakacık Yeni Mahalle Muhtarı İlhan Düzülütaş, Orhantepe Mahalle Muhtarı Kemal Tatlı, Cevizli Mahalle Muhtarı Mehmet Tirgil, Gümüşpınar Mahalle Muhtarı Miktat Gürsel, Kordonboyu Mahalle Muhtarı Niyazi Çom, Topselvi Mahalle Muhtarı Ramazan Keklik, Çarşı Mahalle Muhtarı

Çetin Turan, Orta Mahalle Muhtarı

Salim Çoşar, Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner

Eker ve Yukarı Mahallesi Ünal Özuğurlu katıldı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Mehmet Ali Büklü Parkı'nın açılacağı haberini vererek, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla 30 Mart'ta Mehmet Ali Büklü Parkı'nın açılışını yapacağız. 1975-80 ve 89-94 yılları arasında Kartal'a hizmet etmiş olan bir yerel yöneticimizin adını verdiğimiz parkın açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Nurettin Sözen'in yanı sıra o dönemde birlikte görev yaptığı mesai arkadaşlarını da davet edeceğiz" dedi.

"DEPREM DÖNÜŞÜMÜNÜN KİTABINI ÇIKARACAĞIZ"

Deprem dönüşümü ne değinen Başkan Öz, sitelerle toplantılar yaptıklarını, o toplantılarda konuşulanların kitaplaştırılacağını belirterek, "Deprem dönüşümü, yerinde dönüşüm ve gerekse kentsel dönüşüm ile ilgili sitelerle toplantılar yaptık. Sitelerle yapılan toplantılar kayıt altına alındı. Arkadaşlarımız, yaptığımız toplantıların metne dönüşmesi için çalışıyorlar. Bu konuşmalarımızın hepsini kitap haline getiriyoruz. Yani biz ne demişiz, vatandaş ne demiş bütün konuşmaları baştan sona kitap haline getiriyoruz. Bu kitap iki şekilde olacak. Birincisi hiçbir yerine dokunulmadan olduğu gibi çıkacak. Buradaki amacımız, toplumu yönetenler, sosyologlar, şehir planlamacıları ve siyasetçilerin, halkın gerçek anlamda ne söylediğini olduğu gibi algılaması ve bir rehber olması. Vaktimiz olursa ikinci bir kitap daha hazırlayıp o kitapta biz alanda neler gördük, uygulamalar neler, uygulamadaki aksaklıklar neler, onları anlatacağız ve halkın beklentilerini masaya yatıracak bir çalışmanın içerisinde olacağız. Bizden sonrakilere ciddi bir kaynak olacak" diye konuştu.

"KARTAL, TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ'NE ÜYEDİR"

Başkan Öz, Kartal'ın Tarihi Kentler Birliği'ne üye olduğunu da ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Geçtiğimiz gün Kartal Belediyesi ekipleri ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL)

ile Kartal'ın tarihi değerleri ile ilgili bir toplantı yaptık. Kartal, Tarihi Kentler Birliği'ne bir yıl önce üye oldu. Üye olurken masaya şunu yatırdığımız da görüldü ki, Kartal'da çok önemli tarihi bulgular var. Çeşmeleriyle, camileriyle, yer altında yaptığı kazılarıyla. Yerel yönetimler artık kentlerinin geçmişini bilmeye başladılar. Bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönem ÇEKÜL Vakfı'yla Soğanlık'ta, Gümüşpınar'da, Yakacık'ta, Kartal Merkez'de, kazı alanımızda, Kartal'la ilgili önemli işbirliği yapacağız. Kartal tarihinin uluslararası arenaya taşınmasında bir yol haritamız olacak" dedi.

"SALDIRGAN KÖPEKLERIN REHABİLİTE EDİLMESİ LAZIM"

Sahipsiz ve saldırgan köpeklerin rehabilite edilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Öz, "Ben Köpekleri çok severim. Eğer bir köpek saldırıyorsa o köpeğin psikolojik sorunları var demektir.

O hayvanın barınaklara götürülerek rehabilite edilmesi lazım. Bu da Büyükşehir'in sorumluluğundadır. Bizler Aydos'u kent içi gösteren zihniyetle mücadele ediyoruz. Çevre ilçelerden getirilen köpeklerin Uğur Mumcu'ya bırakılmasını iyi niyetli olarak görmüyorum. Hayvan üzerinden siyaset yapılmaz" şeklinde konuştu.

Başkan Öz, şeffaf belediye olduklarına dikkat çekerek, "Biz şeffaf ve demokratik, çağdaş ve Atatürkçü bir belediyeyiz. Veremeyeceğimiz hesabımız yoktur. Seçim dönemine giriyoruz. Saldırılar artacaktır. Bizim bir rehberimiz vardır. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür.

"250 KİLO ATIK YAĞ TOPLAYANA BİSİKLET VERİYORUZ"

Kartal Belediyesi'nin çevre ile çalışmalarından da söz eden Başkan Öz, 250 kilo bitkisel atık yağ toplayanlara bisiklet hediye ettiklerini söyledi. Başkan Öz, "Her toplantıda mahallelerimizin sorunlarını ve yapılması gerekenleri konuşup belediyemizin olanakları ile sorunları çözmeye çalışıyoruz. Önemli bir konu daha var. O da çevremiz ve dünyamız. Dünyamız hızla kirleniyor. Atık yağ kampanyasını başlattık. Kirlenen dünyada atık yönetimi çok önemlidir. 1 litre atık yağ, 1 milyon litre suyu kirletiyor. Bunu önlemek için ekiplerimiz evlere kadar gidip atık yağ kampanyasını hem anlatıyor hem de hazırladığımız broşürlerimizi veriyoruz. Kartal Belediyesi olarak bitkisel atık yağların doğaya verdiği zararı önlemek için Kartal genelinde evlerden 5 litre atık yağ toplayan vatandaşlara 1 litre temiz yağ veriyoruz" diye konuştu.

"SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİYORUZ"

Kartal Belediyesi'nin, tarımsal kirliliği yok etmek için kimyasal gübreye alternatif olarak solucan gübresi üretimine de başladığını ifade eden Öz, "Kırmızı solucanlar günde 1 gram gübre üretiyor. Bu solucanlar evlerimizde de beslenebilir. Evlerimizde saksılara koyarak evdeki sebze veya

meyve atıklarını yiyerek gübre üretiyorlar. Böylece ekonomiye de katkı sağlanmış oluyor. Solucanlar kimyasal arıtıcılardır. Kimyasal maddeleri bünyelerinde tutarak toprağa da vermezler" dedi.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konuşmasının sonunda muhtarlara Nisan ayındaki faaliyet raporu görüşmelerini www.kartal.bel.tr adresinden izlemelerini, Kartal Belediyesi'nin 4 yıllık çalışmalarında neler yaptığının bilinmesi gerektiğini sözlerine ekledi. - İSTANBUL


Kazakistan'da Facia: Otobüste Yangın Çıktı, 52 Kişi Yanarak Hayatını Kaybetti Ünlü İngiliz Modelin Türkiye'de Yaptırdığı Estetik Operasyon Gündeme Oturdu
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz