Başkan Arda, büyükşehir ile yaptıkları arsa takası eleştirilerine yanıt verdi - Son Dakika

Başkan Arda, büyükşehir ile yaptıkları arsa takası eleştirilerine yanıt verdi

02.04.2021 15:00
Başkan Arda, büyükşehir ile yaptıkları arsa takası eleştirilerine yanıt verdi

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, meclis başkan vekilleri, divan katipleri, encümen ve ihtisas komisyonları üyelerinin seçildiği toplantıda, büyükşehirle yaptıkları arsa takası hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, meclis başkan vekilleri, divan katipleri, encümen ve ihtisas komisyonları üyelerinin seçildiği toplantıda, büyükşehirle yaptıkları arsa takası hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.

Gaziemir Belediyesi nisan ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Halil Arda yönetiminde yapıldı. Başkan Arda, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Gaziemir Belediyesi arasında arsa takası yapılmasını, 100. Yıl Sanat Merkezi ile Gaziemir Gençlik Merkezinin inşa edilmesini içeren protokol hakkında AK Parti ve MHP'den gelen eleştirilere yanıt verdi.

Başkan Arda, "Sanat merkezi deyince tüyleriniz diken diken oluyor. Belediye hizmet alanı olarak belirlenmiş yerlerin imara açılmasını biz bilmeyiz. Gaziemirliler yapığımız işten memnun olacak. Hem 100. Yıl Sanat Merkezine sahip olacağız hem de 2 bin metrekarelik gençlik merkezimiz olacak. Büyükşehir belediyesine teşekkür ediyoruz. AKP Gaziemir'i yönetirken bunların peşine hiç düşmedi. Madem sizin için çok değerliydi, Gaziemir'i yönetenler neden buralara sahip çıkmadı, bunların peşine düşmedi? Neden büyükşehir belediyesindeyken ses çıkarmadı? CHP'li belediye dava açıp burayı kazandırdı. Siz, Gaziemir'i yönetirken dava açsaydınız, oraları değerlendirseydiniz. Söyleyecek sözünüz yok" dedi.

Toplantıda, denetim komisyonunun hazırladığı denetim raporu da okundu. Öte yandan toplantıda, meclis başkan vekilleri, divan katipleri, encümen ve 13 komisyon üyelerinin seçimleri yapıldı. Gündemin diğer maddelerinin karara bağlandığı mecliste; meclis başkan vekilleri, divan katipleri ve encümen üyesi seçimleri gizli oylamayla yapılırken, komisyon üyelerinin seçimleri açık oylamayla yapıldı.

Mecliste görev dağılımı

Gizli oylamayla yapılan meclis başkanvekilliği seçiminde; 1. meclis başkanvekilliğine CHP'li Necati Kırmaz, 2. meclis başkanvekilliğine ise CHP'li Ali Ekber Sarıgül seçildi. Divan katipliğine; Nevin Mutlu, Leman Emin ve Tuğba Vural; encümen üyeliğine CHP'li Meclis Üyeleri Murat Serin, Tahir Türkbay ve Nevin Mutlu seçildi.

13 ihtisas komisyonuna üye seçimlerinin yapıldığı mecliste, komisyonlara CHP'den 4'er, AK Parti'den ise 1'er üye seçildi. Açık oylamayla yapılan seçimlerde komisyon üyeleri oy birliğiyle seçildi. - İZMİR

YORUMLAR
500
AK Parti'li Aydemir: 'CHP, devlet ve milletle kavgalı bir yapıyla ortak' AK Parti'li Aydemir: 'CHP, devlet ve milletle kavgalı bir yapıyla ortak' Dün Akşam Sunulan ve TBMM'nin Üst Yönetimine Güvence Getiren AKP Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Dün Akşam Sunulan ve TBMM'nin Üst Yönetimine Güvence Getiren AKP Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkan Arda, büyükşehir ile yaptıkları arsa takası eleştirilerine yanıt verdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement