Başkan Ayanoğlu Tahrip Etmeden Çevreden Faydalanmalıyız - Son Dakika

Başkan Ayanoğlu Tahrip Etmeden Çevreden Faydalanmalıyız

09.11.2010 20:56
Başkan Ayanoğlu Tahrip Etmeden Çevreden Faydalanmalıyız, System.String[]

Mardin Yerel Çevre Eylem Planı Toplantısı, Belediye Meclis Salonunda Yapıldı.

Toplantının sabah oturumunda; Mardin Yeçep Sürecindeki Gelişmeler, İklim Değişikliği Gerçeği ve Türkiye'ye etkileri, Mardin'deki Altyapı İhtiyacı ve Finansman Olanakları konuları masaya yatırıldı.Öğleden Sonraki bölümde ise Mardin Yeçep Mevcut Durumun Raporu Değerlendirmesi yapılırken, Çevre Kirliliği ile Sürdürülebilir Kalkınma konularında çalışma grupları oluşturuldu.

Açılış konuşmasını yapan Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, kirletmeden, tahrip etmeden çevreden faydalanmamız gerekir dedi.Çevre sorunlarını sadece siyasilere yüklememek gerektiğini ifade eden Başkan Ayanoğlu; "Oluşabilecek bir çevre felaketinden dünyada yaşayan canlıların tamamı etkilenir.Onun için belli kesime yüklemeden sorunları çözmek için elbirliği yapmak gerekir.Tarihi yapıları nasıl kirlettiğimiz ve nasıl temizlememiz gerektiği konusunda kafa yormamız gerekir."şeklinde konuştu.

Göreve geldiklerinde birçok altyapı sorununu kucaklarında bulduklarını söyleyen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, bunların çözümleri konusunda önemli adımlar attıklarını belirterek; "Nusaybin yolu üzerinde ki çirkin çöp görüntülerini ortadan kaldırmak için Katı Atık Tesisleri kuruyoruz.

Yeşilli Zeytinli Köyü civarında kurulacak tesisler için ihale yaptık yer teslimini de yaptık.Sözleşmeye göre 365 gün içerisinde tamamlanacak.Tesis tamamlandığında çöp ayrıştırma tesislerini de kuracağız.Eskiden köpekler sokakta itlaf ediliyordu.Ama şu an kurduğumuz Hayvan Barınağı'nda kısırlaştırma, tedavi ve aşı yapılıyor.Gene çağdışı bir mezbahanemiz vardı.Eryeri yolu üzerinde modern standartlarda mezbahane kurduk.Mardin altyapı sorunlarını çözmek için yatırımlarımız devam edecektir."dedi.

Açılış konuşmasından sonra REC Türkiye Sorumlusu Nuran Talu YEÇEP Sürecindeki gelişmeler ile ilgili konuşma yaptı. İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Nüzhet Dalfes "İklim Gerçeği ve Türkiye'ye Etkileri" konulu bir sunum yaptı. Altyapı ve Finans Uzmanı Ogün Çiçek'in yaptığı "Mardin'de ki Kentsel Altyapı İhtiyacı ve Finansman Olanakları" konulu konuşmadan sonra ara öğlen arası verildi.

Öğleden sonra yapılan oturumda YEÇEP Mevcut Durum Raporu okunarak değerlendirilmesi yapıldı.Son olarak ta; Çevresel Kirlilik ve Altyapı Çalışma Grubu ile Sürdürülebilir Kalkınma Çalışma Grubu oluşturuldu.

Başkan Ayanoğlu Tahrip Etmeden Çevreden Faydalanmalıyız

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Başkan Ayanoğlu Tahrip Etmeden Çevreden Faydalanmalıyız - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Şenol Güneş futbolculara patladı: Kaldırın artık şu başınızı 10:55 Şenol Güneş futbolculara patladı: Kaldırın artık şu başınızı Canlı yayında tepki çeken aşı sözleri! Prof. Dr. Ersan Şen: Asker zoruyla yapılsın, olmayan hapse atılsın 10:42 Canlı yayında tepki çeken aşı sözleri! Prof. Dr. Ersan Şen: Asker zoruyla yapılsın, olmayan hapse atılsın Tüm dünya hayran kaldı! Arkadaşının dilini yutmasını engelleyen Kjaer, herkesin kaptanı oldu 10:23 Tüm dünya hayran kaldı! Arkadaşının dilini yutmasını engelleyen Kjaer, herkesin kaptanı oldu
ABD Başkanı Biden, oturduğu masadan gazetecileri kovdurdu 09:30 ABD Başkanı Biden, oturduğu masadan gazetecileri kovdurdu Avrasya Araştırma'nın son anket sonuçları dikkat çekti: İYİ Parti ve DEVA Partisi sıra dışı bir sıçrama yapıyor 09:19 Avrasya Araştırma'nın son anket sonuçları dikkat çekti: İYİ Parti ve DEVA Partisi sıra dışı bir sıçrama yapıyor Şeyma Subaşı'nın sevgilisinin dolandırıcı olduğu iddialarına Mısırlı gazeteci yanıt verdi: Milyarder falan olamaz 00:57 Şeyma Subaşı'nın sevgilisinin dolandırıcı olduğu iddialarına Mısırlı gazeteci yanıt verdi: Milyarder falan olamaz
Marmara'yı esir alan deniz salyasının yararı ortaya çıktı! Yaralara merhem olacak 20:54 Marmara'yı esir alan deniz salyasının yararı ortaya çıktı! Yaralara merhem olacak Erdoğan'ın kentsel dönüşüm talimatı ilçe halkını sevince boğdu! Aracını 8 kez durdurup teşekkür ettiler 16:01 Erdoğan'ın kentsel dönüşüm talimatı ilçe halkını sevince boğdu! Aracını 8 kez durdurup teşekkür ettiler
Advertisement