Başkan Bakıcı Sergide Seramik Yaptı - Son Dakika

Başkan Bakıcı Sergide Seramik Yaptı

21.01.2015 13:42
Başkan Bakıcı Sergide Seramik Yaptı, System.String[]

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Selçuk Şubesi tarafından düzenlenen “Barış için Sanat Sergisi"nin açılışını yaptı.

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Selçuk Şubesi tarafından düzenlenen "Barış için Sanat Sergisi"nin açılışını yaptı. Seramik sanatının Selçuk tarihi açısından önemine dikkat çeken Başkan Bakıcı, kolları sıvayarak seramik yaptı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) Seramik Sanatçısı Güzin Ülgen, Esma Ülgen eğitmenliğinde düzenlenen seramik kursunda yapılan eserler, Selçuk Efes Kent Belleği'nde sergilenmeye başladı. Davetlilerle birlikte açılışı yapan Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, "Seramik ustalarının çalışmalarının bu topraklarda yaptığını arkeolojik kazılarda görüyoruz. O dönemde başlayan çalışmaların günümüzde devam etmesi kayda değer bir yaklaşımdır. Seramik ustalarının yetişmesi, seramiğin hayatta kalması ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından ortaya konması takdirlik bir çalışmadır. Bize düşen ne görev varsa bu adımları biz belediye olarak yapmaya hazırız ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.

ÇYDD Selçuk Şubesi Başkanı Metin Çıtak ise sanatın öneminden bahsederek, ÇYDD'nin Türkiye genelinde bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çıtak, "Sergilediğimiz objeler seramik sanatını değil, içimizdeki gizli, amatör seramikçiyi sergiliyor. 'Herkes için barış' tek hedefimizdir" diye konuştu.

Katılımcılarla birlikte sergilenen seramikleri inceleyen Başkan Bakıcı, kursiyerlerle birlikte kolları sıvayarak seramik yaptı. - İZMİR

Başkan Bakıcı Sergide Seramik Yaptı
Başkan Bakıcı Sergide Seramik Yaptı
Başkan Bakıcı Sergide Seramik Yaptı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Bakıcı Sergide Seramik Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu Cani koca, kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşladı