Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Başkan Baran: "Camilerimiz Beytullah'ın Şubeleri" - Son Dakika

Başkan Baran: "Camilerimiz Beytullah'ın Şubeleri"

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Camii ve Kur’an Kursu Dernekleri Federasyonunun düzenlediği toplantıya katıldı.

Başkan Baran: "Camilerimiz Beytullah\'ın Şubeleri"
19.12.2017 - 14:19,

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonunun düzenlediği toplantıya katıldı.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonunun Körfez'de düzenlediği ve cami dernekleri ile Kur'an kursu derneklerinin yöneticilerinin katıldığı yemeğe konuk oldu. Toplantıya Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran dışında, Belediye Başkan Yardımcıları Selattin Kabadayıoğlu, İsa Taş ve Levent Yılmaz, Kocaeli Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Başkanı Yüksel Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Federasyon Başkanı Yüksel Özdemir, "İbadethanelerin yapılması, bu konuda derneklere yardım edilmesi noktasında özellikle Büyükşehir yasası ile belediye başkanlarımızın eli rahatladı. Bu konuda en büyük etken belediyecilikten gelen bir Cumhurbaşkanımızın olması. Körfez'de de Başkan İsmail Baran'a teşekkür etmek istiyorum. Kendisi her zaman derneklerimizin yanında yer aldı" dedi.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da konuşmasında, "Camilerimiz bizim Beytullah'ın şubeleri. Bizim en güzel mekanlarımız olması gereken yerler. İbadethanelerimiz konusunda, Kur'an kurslarımız konusunda elimizden gelen hassasiyeti gösteriyor, desteği veriyoruz. Güzel şeyler oluyor ülkemizde. Ama maddi kalkınmanın yanında manevi kalkınma da önemli. Manevi kalkınma ebetteki mekansal olarak da şartların iyileşmesi lazım. Camilerin en güzel mekanlarımız olması lazım" şeklinde konuştu

"Bizler, Osmanlının, Selçuklunun torunlarıyız" diyen Başkan Baran, "Camilerimizin mimari olarak biraz Osmanlı, biraz Selçuklu görüntüsü olmalı. Camilerimizi yaptırmadan önce projeyi çizdirirken bu konuya da önem vermeliyiz. Ruhsuz beton yığınları olmamalı. Oralar bizlerin evi, namaz kıldığımız yerler. Son dönemdeki yapılarda Osmanlı mimarisini görmeye başladık. Bu gerçekten güzel bir görüntü ortaya çıkarıyor" ifadelerine yer verdi

Sıkıntıların ortak olduğuna dikkat çeken Başkan İsmail Baran, "Yapılacak konulara imkanımız ölçüsünde destek olacağız. Zorlukları birlikte aşacağız. Bu samimiyet ve gayretle yolumuza devam ettiğimiz müddetçe önümüzde engel kalmayacaktır" dedi.

4 Federasyon Başkanı Yüksel Özdemir, konuşmaların ardından Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'a desteklerinden dolayı plaket takdim etti. - KOCAELİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Yaşam Başkan Baran: 'Camilerimiz Beytullah'ın Şubeleri' - Son Dakika


Advertisement