Başkan Başer: Yozgat'ı Marka Şehir Yapmak İçin Çalışıyoruz - Son Dakika

Başkan Başer: Yozgat'ı Marka Şehir Yapmak İçin Çalışıyoruz

11.01.2012 18:39
Başkan Başer: Yozgat'ı Marka Şehir Yapmak İçin Çalışıyoruz, System.String[]

Belediye Başkanı Yusuf Başer, Yozgat'ı marka şehir yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Yusuf Başer, Yozgat'ı marka şehir yapmak için çalıştıklarını söyledi. Başer, Çapanoğlu Kent Park Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında belediye hizmetlerini değerlendirdi, 2012 yılı hedeflerine ilişkin bilgiler verdi.

2023'e Yozgat'ın nasıl hazırlandığını göstermek, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak, basın mensuplarının önerilerini almak için bu toplantıyı düzenlediklerini söyleyen Başer, basın mensuplarından da yapılması gerekenler, öneriler noktasında fikir beyan etmelerini istedi.

Yozgat'ta taşınması gündemde olan şehir içi terminali ile yıkılan ikiz binaların yerine yapılacak proje ve çevre yolu gibi kentin geleceğini yakından ilgilendiren konuları kamuoyunun tartışmasına açtıklarını belirten Başer; "Otobüs terminali için üç tane yer belirlemiştik. Anketlerde üniversite sahası ağırlık kazandı. Yıkılan ikiz binaların yerine yer altında otopark üstüne de 2 katı geçmemek üzere dükkanlar ve yeşil alan planlıyoruz. Bize gelen talepler yoğunlukla bu yönde oldu. Yozgat'ın bir çevre yoluna ihtiyacı var mı, varsa nasıl bir proje uygulanabilir konusunu da değerlendiriyoruz." dedi.

Stadyum yerinin şehir dışına taşınmasının da gündeme gelebileceğini kaydeden Başkan Başer, belediye hizmetleri ve yeni projeler hakkında şöyle konuştu:

"Yozgat'a 2 bin 500 TOKİ konutu kazandırıldı. Cumhuriyet tarihimizin en fazla yeşil alanını son 8 yıl içinde yaptık. Asfalt plenti'ni ilimizde hizmete açtıktan bu tarafa 95 kilometre sıcak asfalt yol yapıldı. Su pompalarının yenilenmesinin ardından her ay 550 bin lira gelen elektrik faturamız bu ay yüzde 30 oranında düştü. Yine Yozgat'ın girişinde çirkin görüntüler oluşturan ve yıllardır harabe şeklinde bekleyen Eski Sanayi Sitesi, kentsel dönüşüm ile modern bir görüntüye kavuşacak. Hizmetlerimizin gerçekleşmesi için bu yıl belediye bütçemizi 50 milyon lira olarak belirledik."

Toplantıya AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Türkmen, Belediye Başkan Yardımcıları Tevfik Bozkurt, Enver Çakıroğlu ve Serdar Açıkgöz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hülya Sarıaslan, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Başkan Başer: Yozgat'ı Marka Şehir Yapmak İçin Çalışıyoruz
Başkan Başer: Yozgat'ı Marka Şehir Yapmak İçin Çalışıyoruz

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Başkan Başer: Yozgat'ı Marka Şehir Yapmak İçin Çalışıyoruz - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ajax'ın futbolcusu Noah Gesser ve ağabeyi feci trafik kazasında hayatını kaybetti 15:40 Ajax'ın futbolcusu Noah Gesser ve ağabeyi feci trafik kazasında hayatını kaybetti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın 15:18 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın 15:13 "Speedy Mustafa" lakaplı fenomen ortalığı birbirine kattı! Önce kendini balkondan attı, sonra "Ölmedim be" diyerek sevincinden sigara yaktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu 14:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın 13:55 Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada 13:26 Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada
Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu 13:14 Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı 12:42 Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı
Advertisement