Başkan Bozbey: Türkiye'nin Temel Sorunu Koordine Eksikliği - Son Dakika

Başkan Bozbey: Türkiye'nin Temel Sorunu Koordine Eksikliği

18.01.2012 14:09
Başkan Bozbey: Türkiye'nin Temel Sorunu Koordine Eksikliği, System.String[]

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye'nin temel sorununun yerel yönetimler ve altyapı kurumları arasındaki koordine eksikliği olduğunu belirtti.

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye'nin temel sorununun yerel yönetimler ve altyapı kurumları arasındaki koordine eksikliği olduğunu belirtti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ilçedeki mahallelerin nabzını tutmak, halkın ihtiyaç, beklenti ve şikayetlerine yanıt vermek için kahvehane toplantılarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Mustafa Bozbey son olarak Demirci Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Soğuk havaya rağmen ilgi ve katılımın yüksek olduğu buluşmada Bozbey, mahalle sakinlerine devam eden projeler ve mahalle komiteleri hakkında bilgi verdi. Bölgedeki okul ihtiyacı, sosyal alan ve parkların yetersizliğinden yakınan mahalle sakinlerinin Başkan Bozbey'e ilettiği temel problem ise ulaşım oldu. Mahalle sakinleri Demirci'yi kente bağlayan Kavaklıdere Caddesi'ndeki yol çalışmasının tamamlanmamasından yakındı.

"BOZUK YOLLARIN NEDENİ UEDAŞ'IN ALTYAPI ÇALIŞMALARI"

Başkan Bozbey ise mahallelinin tepkisine neden olan bozuk yolların nedeni olarak UEDAŞ'ın geciken altyapı yatırımlarını gösterdi. Bunun üzerine bir vatandaş Başkan Bozbey'e "Neden kurumlar birbiriyle bağlantılı olarak, koordine halinde çalışamıyor. Bu iletişim eksikliği ve planlama hatalarının sıkıntısını neden biz çekiyoruz?" sorusunu yöneltti.

Vatandaşın sitemine karşılık; yerel yönetimler ve altyapı kurumları arasındaki koordine eksikliğinin Türkiye'nin temel sorunu olduğunu belirterek karşılık veren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Aslında Büyükşehir Belediyesi çatısı altında belediyeler ve altyapı kurumları arasında iletişimi sağlaması ve yatırım planlamasına yön vermesi gereken 'AYKOME' isimli bir kurum var. Ama bu kurum içinde de koordinasyon problemi var." dedi.

Göreve ilk başladığı 1999 yılında AYKOME toplantısında, Bursa'daki tüm belediyelerin başladıkları çalışmalarda altyapı ve üstyapı hizmetlerini aynı anda yapması fikrini savunduğunu anlatan Başkan Mustafa Bozbey, "Belediyeler bu hizmetleri yollar delik deşik olmadan yürütebilmesi için hizmetlerin ve ödeneklerin tek elden yönetilmesini sağlayacak havuz projesi önerisi getirdim. Böylece büyük bir israfın da önüne geçecektik. Ancak bu öneriye önce altyapı kurumları karşı çıktı." şeklinde konuştu.

Başkan Bozbey: Türkiye'nin Temel Sorunu Koordine Eksikliği
Başkan Bozbey: Türkiye'nin Temel Sorunu Koordine Eksikliği

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Başkan Bozbey: Türkiye'nin Temel Sorunu Koordine Eksikliği - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi