Başkan Culha'dan Başarılı Öğrenciye Tablet - Son Dakika

Başkan Culha'dan Başarılı Öğrenciye Tablet

28.09.2015 16:17
Başkan Culha'dan Başarılı Öğrenciye Tablet, System.String[]

Hatay’ın Arsuz İlçe Belediye Başkanı Nazım Culha, yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası dolayısıyla Üçgüllük İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene katıldı.

Hatay'ın Arsuz İlçe Belediye Başkanı Nazım Culha, yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası dolayısıyla Üçgüllük İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törene katıldı. Başkan Nazım Culha 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Türkiye genelinde yapılan bütün deneme sınavlarını eksiksiz tamamlayarak büyük bir başarıya imza atan Üçgüllük İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Yasenya Aslan'a tablet hediye ederek, başarısının devamını diledi.

Üçgüllük İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Şentürk, törende yaptığı konuşlmada, Hz. Ali'nin "Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum" sözünün öğretmene saygınlığı apaçık ortaya koyduğuna dikkat çekerek, "Sevgili öğrenciler; evinizden sonra değerli vakitlerinizi ayıracağınız yuvanız açıldı. "Hedefim güneş, ıskalarsam yıldızlardayım" diyebilmeli ve hedefinizi hep güneş gibi yüksek tutmalısınız. Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye'sini yaratacak olan sizlerin okul öncesinden başlayarak tüm eğitim sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyorum. Saygıdeğer veliler; devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Onlara güveniniz, güven verini, başarılı yanlarını ön plana çıkarınız, başarısız olduklarında da asla vazgeçmemelerini söyleyerek umut aşılayınız. Atatürk'ün bize ışık tutan, hedef gösteren "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur" sözünü hatırlatarak İlköğretim Haftamızı kutluyor, okulumuza yaptığı katkılardan dolayı Arsuz Belediye Başkanımız Nazım Culha'ya teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilere, 'Çok çalışın' tavsiyesinde bulunan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ise, "Eğitime önem vermek, eğitimi olmazsa olmazların içerisine almak ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bahsettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak arzusunda vazgeçilmez bir unsurdur. İlköğretimi; ortaöğretime yada yükseköğretime hazırlayan bir basamak olmaktan ziyade, geleceğimiz olan çocuklarımızın toplumun üyeliğine hazırlamaları önündeki ilk ve en önemli adım olması nedeniyle çok önemsiyorum. İlköğretimde çocuklarımıza kazandırılan alışkanlıklar hayatları boyunca öylesine yerleşik olacaklardır ki; yanlış öğrendiklerini ne bir ortaöğretim ne de bir yüksek öğretimin düzeltebilmesi mümkün değildir. Çocuklarımızın, ülkemizin ve hatta dünyanın geleceğinin şekillenmesinde hayati bir öneme sahip bu kritik dönemi yönetip, yönlendirmek ve şekillendirmekle görevli sevgili öğretmenlerimizin görevlerinin çok ağır olduğunun farkındayız, kendilerine sonuna kadar güveniyoruz. Velilerimiz; bu süreçte öğretmenlerimizin bu görevlerinde kendilerine azami düzeyde yardımcı olmanız çok önemlidir. Lütfen öğretmenlerimizin fikirlerini, tavsiyelerini ve hatta ödevlerini önemseyelim. Bu pırlantaları en iyi şekilde işleyebilmeleri için kendilerine yardımcı olalım. Ben de şahsım, eğitimi olmazsa olmazlar arasına almış biri olarak imkanlarımızı en üst düzeyde zorlayarak üzerime düşen her türlü görevde öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın yanında olacağımı belirtmek isterim. ve sevgili çocuklar, başarının yolunun çok çalışmaktan geçtiğini lütfen unutmayın. Sizlere güveniyor, sizleri çok seviyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından, Üçgüllük İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Şentürk, katkılarından dolayı Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha'ya plaketle teşekkür etti.

Öğrencilerin okudukları şiir ve kompozisyonların ardından çalan ilk ders ziliyle öğrenciler ders başı yaptı. - HATAY

Başkan Culha'dan Başarılı Öğrenciye Tablet
Başkan Culha'dan Başarılı Öğrenciye Tablet

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Culha'dan Başarılı Öğrenciye Tablet - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve iki polisin şehit edilmesine ilişkin dava ertelendi Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti