Başkan Dündar'dan Gece Mesaisi - Son Dakika

Başkan Dündar'dan Gece Mesaisi

21.07.2014 12:02
Başkan Dündar'dan Gece Mesaisi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Çarşı ve Hanlar bölgesine yepyeni bir kimlik kazandıracak çalışmaların yürütüldüğü Ulucami Caddesini dolaşarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tarihi ve Kültürel Mirasın ayağa kaldırılıp yaşatılarak, gelecek nesillere aktarılması için gerçekleştirdiği çalışmalarla, Bursa'nın Dünya Mirası listesine girmesinde önemli bir paya sahip olan Osmangazi Belediyesi'nin, Ulucami Caddesinde yürüttüğü zemin kaplama, cephe yenileme ve üst örtü çalışmaları, gece gündüz demeden 24 saat sürüyor.

Belediye Başkan Yardımcıları ve teknik ekip ile birlikte teravih namazı öncesi Ulucami Caddesini dolaşan Başkan Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak tarihi çarşı ve hanlar bölgesinin yenilenmesi çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyoruz. Buralar, Bursa'nın en hareketli bölgeleri olduğu için iş ve hizmet üretmek de oldukça zor. Bizlerde vatandaşların gündüz yoğun olarak bulunduğu bu bölgelerdeki çalışmalarımızı geceleri de sürdürüyoruz. Bu bölgedeki esnaf ve vatandaşların sıkıntısını gidermek için çalışmalarımızı bayrama kadar tamamlamayı planlıyoruz" dedi.

Belediye olarak Ulucami caddesinde başlattıkları zemin yenileme, cephe giydirme ve üst örtü çalışmalarının, sadece bunlarla sınırlı kalmadığını ifade eden Başkan Dündar, "Bizim çalışmalarımızın başlaması ile birlikte BUSKİ ve BOTAŞ'ta caddenin doğalgaz, yağmur suyu ve atık su giderini yeniledi. Bu cadde üzerindeki esnafın doğalgaz ve yağmur suyu giderlerinin yenilenmesi yönündeki talepleri de, böylece karşılanmış oldu. Tabi ki bu altyapı çalışmaları, belirlemiş olduğumuz sürenin biraz uzamasına neden oldu Ancak bizler, şimdi çok daha hızlı bir şekilde çalışarak, öncelikle caddedeki zemin kaplama çalışmalarını bayrama kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Bunun için de ekipler, gece gündüz 24 saat çalışıyor. Zemin yenileme ve cephe giydirme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte cadde, Uluçarşı ve Bakırcılarla birlikte birbirini tamamlayan güzel bir çalışma olacak" diye konuştu.

Ulucami Caddesindeki çalışmaların tamamlanması ile birlikte, Dünya Mirası listesine giren Bursa'nın, Çarşı ve Hanlar bölgesinin yenilenmesi çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş olacaklarını belirten Dündar, "Hanlar bölgesinin yenilenmesi ile ilgili çalışmalarda Osmangazi Belediyesi'nin izleri var. Buradaki çalışma ile Ulucami Caddesi, Atatürk Caddesinden Cumhuriyet Caddesine kadar olan kısmında zemin kaplama, cephe giydirme ve üst örtü çalışması yapılarak, tarihi doku yeniden ortaya çıkmış olacak. İlk etapta zemin yenileme çalışmalarını tamamlayarak, Ulucami Caddesini bayrama kadar vatandaşlarımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz. Bunun için de gece gündüz çalışıyoruz" dedi.

YORUMLAR
500
Otomobilini evin önüne park ederek yıkımı engellemek istedi Otomobilini evin önüne park ederek yıkımı engellemek istedi Satranç tutkunları Osmangazi'de buluştu Satranç tutkunları Osmangazi'de buluştu Potanın yıldızları Osmangazi'de buluştu Potanın yıldızları Osmangazi'de buluştu
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Başkan Dündar'dan Gece Mesaisi - Son Dakika


Advertisement