Son Dakika Haberleri: Başkan Eşlerinden İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaret

Başkan Eşlerinden İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaret

8 yıl önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek ve Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün eşi Meral Ertürk, Kazan'da ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.

Başkan Eşlerinden İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaret, System.String[]

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek ve Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün eşi Meral Ertürk, Kazan'da ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.


Önceden tespit edilen ailelerin evlerine yapılan ziyarete; Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Belediye Meclis Üyesi Hediye Yüksel de eşlik etti. Kazan Belediyesi'nin, yoksul ailelerin giyim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturduğu mağazayı gezen ve çok beğenen Nevin Gökçek, Ertürk çiftini tebrik etti.


Nevin Gökçek, özellikle çocuk ve özürlülerle yakından ilgilenerek, onların ve ailelerinin sağlık, eğitim gibi konulardaki sorunlarını dinledi. Duygusal anların yaşandığı ziyarette, Nevin Gökçek'i karşılarında gören aileler şaşkınlıkla sevinci bir arada yaşadılar. Gökçek, ziyaret ettiği ailelere gıda, giysi ve temizlik malzemelerinin yanı sıra para yardımında bulunurken, konuk olduğu ailelerin çocuklarını da hediye ettiği oyuncaklarla sevindirdi.


Niğde'den gelip Kazan'a yerleşen ve çöplerden topladığı kağıtları satarak geçimini sağlamaya çalışan iki çocuklu ailenin, okuma yazma bilmediklerini söylemesi üzerine Gökçek, çiftten en kısa zamanda okuma yazma öğrenmelerini istedi. Bayan Gökçek, "Çocuklarınız okula başladığında siz onların derslerine nasıl yardımcı olacaksınız. Çocuklarınız diğer arkadaşlarından geri mi kalsınlar. Mutlaka okuma yazma öğrenmelisiniz." dedi. Hiçbir eşyası olmayan ve yerde minder üzerinde oturan aileye Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün eşi Meral Ertürk buzdolabı sözü verdi. Diğer eşyalar konusunda da Nevin Gökçek yardımcı olacağını söyledi.


Eşi tarafından terk edilen ve 4 yaşındaki çocuğuyla yalnız yaşayan kadının lise mezunu olmasına karşın bir lokantada bulaşıkçı olarak çalışmasına üzülen Nevin Gökçek, fedakar anneye daha iyi şartlarda bir iş bulunabilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağını da müjdeledi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:11 Kaynak: CHAEditörün hatası, Fatih Portakal'a özür üstüne özür diletti
PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası