Sporting Lizbon Başkanı Varandas, koronavirüs ile savaşmak için orduya katıldı - Son Dakika

Sporting Lizbon Başkanı Varandas, koronavirüs ile savaşmak için orduya katıldı

12 gün önce

Portekiz Ligi ekiplerinden Sporting Lizbon'da başkan Frederico Varandas, koronavirüs salgını ile mücadele için orduya katıldı. Varandas, Sporting Lizbon'da daha önce kulüp doktoru olarak görev almıştı.

Sporting Lizbon Başkanı Frederico Varandas, koronavirüs ile mücadele kapsamında orduya katılarak asıl mesleği olan doktorluğu icra edeceğini açıkladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan 40 yaşındaki Varandas, "Askerlik hizmetimi tamamlamıştım ancak bugün yeniden ülkeme hizmet etme kararı aldım. Ülkede acil durum ilan edildi. Ne zaman ülkemin ihtiyacı olsa geri dönmeye hazırım. Haydi! Elimizden gelenin en iyisini yapalım" ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE KULÜP DOKTORU OLARAK GÖREV ALMIŞTI

Portekiz Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla gönüllü personelin orduya geri dönüşüne izin verileceğini açıklamıştı. Frederico Varandas şu an başkanı olduğu Sporting Lizbon'da daha önce kulüp doktoru olarak görev almıştı.

Sporting Lizbon Başkanı Varandas, koronavirüs ile savaşmak için orduya katıldı
Kaynak: Hürriyet


YORUMLAR


Son Dakika

4 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren kadının ifadesi kan dondurdu: Defalarca 'Anne yapma' diye yalvardı
La Casa de Papel'in Helsinki'si 'İstanbul' dedi, sosyal medyada gündem oldu MetroPOLL anketinde dikkat çeken sonuç: Sadece iki parti barajı geçebiliyor