Başkan Güzelbey: Kurtuluş Kutlamalarımızı Fransa'nın Kararı Gölgeledi - Son Dakika

Başkan Güzelbey: Kurtuluş Kutlamalarımızı Fransa'nın Kararı Gölgeledi

03.01.2012 14:59
Başkan Güzelbey: Kurtuluş Kutlamalarımızı Fransa'nın Kararı Gölgeledi, System.String[]

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ncı yıldönümü kutlamalarını, Fransız Parlamentosu'nun sözde Ermeni soykırımını inkarı suç yasan yasa tasarısı kararının gölgelediğini söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ncı yıldönümü kutlamalarını, Fransız Parlamentosu'nun sözde Ermeni soykırımını inkarı suç yasan yasa tasarısı kararının gölgelediğini söyledi.

Asım Güzelbey, Gaziantep'te Olay TV, Kanal27, Mega TV, Kanal5, GRT ve Hisar televizyonlarının oluşturduğu 'TV Ortak Yayın Platformu'nun canlı yayın konuğu oldu.

Burada yaptığı konuşmada, şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 90'ncı yıldönümü kutlamalarını Fransız Parlamentosu'nun aldığı kararın gölgesinde kutladıklarını kaydeden Güzelbey, " Türkiye'nin büyümesini ve gelişmesini çekemeyenler, onu engellemeye çalışanlar bu çeşit yalan ve iftiralarla Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar." dedi.

Fransa'yı eleştiren Güzelbey, "Yıllardır Türkiye'ye ifade özgürlüğü yok, fikir özgürlüğü yok diyen siz değil miydiniz? Türkiye'nin Avrupa Birliğine girebilmesi için ilk önce ifade özgürlüğünü getirmeli diyen siz değil miydiniz? Bu ne samimiyetsizlik, bu ne iki yüzlülük, bu ne ciddiyetsizlik diye sormazlar mı adama? Fransız Meclisi'nin aldığı kararı çok iyi etüt etmek lazım, bu karar Ermeni soykırımı iddialarını kabul etmek ya da etmemek değil, ifade özgürlüğünü kısıtlayan bir karardır. Hani siz ileri demokrasiydiniz? Avrupa'nın en gelişmiş, demokrasisi en iyi olan bir ülkesiydiniz? Nasıl siz ifade özgürlüğünü engellersiniz?" sorularını yöneltti.

Bu yıl Avrupa Konseyi tarafından yerel demokrasiyi en iyi uygulayan kent olarak, Avrupa'nın 12 yıldız kentlerinden biri olarak seçildiklerini hatırlatan Güzelbey, "Bize bu unvanı veren Fransa değil, Türkiye'nin de kurucu üyesi olduğu ve merkezi Strazburg'da olan bu kuruluştur. 19 Ocak tarihinde Paris'te düzenlenecek ödül törenine belediyemizden üst düzeyde katılmama kararı aldık. Dışişlerine, büyüklerimize sorduk, meclis üyelerimizin görüşlerini aldık. Nihayetinde ödülü veren Fransa değil ama tören orada olduğu için en alt düzeyde temsille ödülümüzü alacağız. İşin doğrusu şu sıcak dönemde de gitmeyi zaten içim hiç almıyor." ifadelerini kullandı.

Başkan Güzelbey: Kurtuluş Kutlamalarımızı Fransa'nın Kararı Gölgeledi

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Başkan Güzelbey: Kurtuluş Kutlamalarımızı Fransa'nın Kararı Gölgeledi - Son Dakika


Son Dakika

Sanatçı Neşet Ertaş ölümünün 9. yılında saygı ve özlemle anılıyor 16:08 Sanatçı Neşet Ertaş ölümünün 9. yılında saygı ve özlemle anılıyor Samsun'da kan donduran olay! Amatör futbolcu, alev alan otomobilde yanarak can verdi 16:00 Samsun'da kan donduran olay! Amatör futbolcu, alev alan otomobilde yanarak can verdi Yiğido evinde ilk kez güldü! Sivasspor, sahasında Fatih Karagümrük'ü 4-0 yendi 15:47 Yiğido evinde ilk kez güldü! Sivasspor, sahasında Fatih Karagümrük'ü 4-0 yendi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: TEKNOFEST'i dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz 15:33 Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: TEKNOFEST'i dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz Böyle kaza görülmedi! Otomobilin çarptığı kızını gören anne baygınlık geçirdi 15:17 Böyle kaza görülmedi! Otomobilin çarptığı kızını gören anne baygınlık geçirdi Halka açık idamlara başlayan Taliban, 4 kişiyi vince asarak katletti 14:49 Halka açık idamlara başlayan Taliban, 4 kişiyi vince asarak katletti
3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı 14:34 3 burger için 3 bin 600 TL hesap alıyor! Nusret'in yeni restoranındaki fiyatlar tepki topladı Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı pazartesi günü yapılacak! Korona tedbirleri dahil 4 önemli konu başlığı ele alınacak 14:08 Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı pazartesi günü yapılacak! Korona tedbirleri dahil 4 önemli konu başlığı ele alınacak
Advertisement