Başkan Hazinedar: "Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak" - Son Dakika

Başkan Hazinedar: "Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak"

27.03.2015 22:53
Başkan Hazinedar:

Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında pek çok ünlü ismin seyrettiği ‘NECMİQ’ oyunu, Akatlar Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Beşiktaş Belediyesi'nin katkılarıyla 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında pek çok ünlü ismin seyrettiği 'NECMİQ' oyunu, Akatlar Kültür Merkezi'nde sergilendi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaş'ın kültür ve sanatın merkezi haline geleceğini söyledi.

Beşiktaş Belediyesi'nin organize ettiği 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında 'E.S.E.K Espri Standartları Enstitüsü Kurumu' tarafından komedi oyunu olan 'NECMİQ' adlı bir oyun sergilendi. Akatlar Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunda Hakan Bilgin, Eylem Şenkal, Şükrü Çetin, Pervin Durmaz ve Yeliz Ustaoğlu rol aldı. Tiyatroyu gösterisini Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yanı sıra, Asuman Krause, Arzum Onan başta olmak üzere birçok ünlü isim izledi.

Tiyatro gösterisi öncesi bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, geceye katılanlara gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, "İlk izlediğim oyun bir devrim tiyatrosuydu. Benim yaşımda olanlar Ordu, Fatsa'nın ne demek olduğunu bilir. Bende onları izlemeye meraklıydım. Sonra Ankara'ya koleje geldim. Ankara'da bir oyun izledim 1980'de. O günden bugüne hayatımın önemli bir parçasıdır tiyatrodur" dedi.

"TİYATRO'NUN VE SANATIN KALBİ BEŞİKTAŞ'TA ATACAK"

Hedefleri arasında Beşiktaş'ın kültür ve sanat merkezi haline gelmesi olduğunu söyleyen Başkan Hazinedar, "Maalesef ilk geldiğimizde böyle bir yerde çok iyi tiyatrolar yoktu. Dedim ki kendi kendime Beyoğlu'ndan rol çalacağız ve Beşiktaş'ta çok sahne olacak bu 5 yılın sonunda. Neyse ki sevgili Erdal Beşikçioğlu imdadıma yetişti. ve ilk sahnemizin eski Melodi Sineması'nın orada, Nispetiye'nin girişinde belediyemizin hemen çaprazında açtık. Tatbiki Ankara'nın o ünlü Tatbikat Sahnemiz var artık. Benim 5 yıllık belediye başkanlığımız döneminde inşallah 5 sahne kazandıracağız Beşiktaş'a. Böylece inanıyorum tiyatronun kalbide, Broadway'daki gibi Londra'daki gibi Beşiktaş'ta atacak diye düşünüyorum" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Başkan Hazinedar: Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak
Başkan Hazinedar: Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak
Başkan Hazinedar: Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak
Başkan Hazinedar: Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak
Başkan Hazinedar: Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak
Başkan Hazinedar: Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Hazinedar: 'Tiyatro'nun ve Sanatın Kalbi Beşiktaş'ta Atacak' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş'a döneceği konuşulan Tosic, Guangzhou ile yollarını ayırdı Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim Kastamonu Belediye Başkanı, artan vakalar sonrası uyardı: Rakamlarımız hiç bu kadar yüksek olmamıştı Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Son Dakika: Türkiye'de 2 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 31 bin 923 yeni vaka tespit edildi Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor