Başkan Kamil Saraçoğlu: Kütahya'nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz - Son Dakika

Başkan Kamil Saraçoğlu: Kütahya'nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

25.07.2017 12:38
Başkan Kamil Saraçoğlu: Kütahya'nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz, System.String[]

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya’nın sel baskınlarından korunmasında büyük önem taşıyan Şembel Deresi, Kapan Çayı ve göletinde incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya'nın sel baskınlarından korunmasında büyük önem taşıyan Şembel Deresi, Kapan Çayı ve göletinde incelemelerde bulundu.

5 milyon 932 bin liraya mal olacak Kapançayı sel kapanı projesini yerinde inceleyen Başkan Saraçoğlu, "Bu proje ile Sel sularını kontrol altına alabileceğiz" dedi.

Hızlı yağışlar neticesinde geçtiğimiz günlerde bazı şehirlerin sel baskınlarıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, "Geçtiğimiz günlerde en son örneğini İstanbul'da gördük. Kütahya'mızda maalesef böyle bir risk altında. Kütahya'da DSİ'nin çıkarmış olduğu planlar çerçevesinde, 13 dere yatağımız mevcut. Dere yataklarımız şuan kuru gibi görünse de, yoğun yağışların olduğu dönemlerde Kütahya sel baskınlarına karşı korumasız yapıdaydı. En önemli çalışmalarımızdan biri olan Kapan Çayı projemizle sel sularını kontrol altına alabileceğiz. Bir nevi Şehrimizin geleceğine yatırım yapıyoruz.Kapan Çayı projemiz yoğun yağışlarda suyu frenleyebilecek bu tesisimizin Yüzde 45'lik bölümü bitirildi. Barajla birlikte özellikle Sultanbağı Deresi ve Ulu Cami istikametindeki yerlerin sel baskınlarından korunacak. Hesaplamalarımız en az 500 yıllık olarak yapılıyor. Projenin yapılması konusunda Belediye olarak büyük bir çaba sarf ettik. Bu aşamalara kolay gelmedik. Baraj bittikten sonra güzergahtaki bölgeler riskten kurtulacak.Kentsel dönüşümüne başladığımız Sultanbağı'ndaki bölgemizde, Kapan Çayının üstünü açarak, hem göze hoş gelen bir hale getiriyoruz, hem de risklerden koruyoruz. Burada biriktirdiğimiz temiz suyu kontrollü bir şekilde salacağız. Şehir farklı bir görünüme sahip olacak. Diğer 13 deremizde de çalışmalarımız devam ediyor. En büyük güvencemiz yapılan bu tesisler. Başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'na, şube müdürümüze ve çalışan ekip arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İncelemeler esnasında Başkan Saraçoğlu'na eşlik eden Devlet Su İşleri (DSİ) Kütahya Şube Müdürü Emre Moralıoğlu, proje ile birlikte Kütahya il merkezinin taşkınlarından korunacağını ve tesisin 2018'in ilk aylarında faaliyete geçeceğini belirtti. (EFE) - KÜTAHYA

Başkan Kamil Saraçoğlu: Kütahya'nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz
Başkan Kamil Saraçoğlu: Kütahya'nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Kamil Saraçoğlu: Kütahya'nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Masumiyet'in 3. bölüm fragmanı yayınlandı! İlker'in avukatından Ela'ya erotoman suçlaması Havaalanında ölümle burun buruna gelen yaşlı adamı dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Mehmet Öz kurtardı Sevgilisini bıçaklayan öfkeli kadın, hızını alamayınca bir de tekme savurdu Galatasaraylı manken Tuğçe Aral, Ankaragücü maçı sonrası yaptığı paylaşımla sosyal medyaya damga vurdu Koronavirüs vakalarının patladığı anaokulu 10 gün süreyle eğitime kapatıldı Ali Ağaoğlu'nun 1 milyon dolarlı doğum günü pastası topa tutuldu Haftalık vaka sayıları ve 15 günde bir yayınlanacak risk haritası hafta sonu ilan edilecek Kenan İmirzalıoğlu, Kurtlar Vadisi Kaos'a yeşil ışık yaktı