Son Dakika Haberleri: Başkan Karakayalı'nın İlk Talimatı Merdivenin Sökülmesi Oldu

Başkan Karakayalı'nın İlk Talimatı Merdivenin Sökülmesi Oldu

6 ay önce

İZMİR'in Kemalpaşa Belediye Başkanı CHP'li Rıdvan Karakayalı, Başkan Yardımcısı Mehmet Özer'den görevi devraldı.

Başkan Karakayalı'nın İlk Talimatı Merdivenin Sökülmesi Oldu, System.String[]

İZMİR'in Kemalpaşa Belediye Başkanı CHP'li Rıdvan Karakayalı, Başkan Yardımcısı Mehmet Özer'den görevi devraldı. Başkanlık koltuğuna oturan Karakayalı'nın ilk talimatı, Kemalpaşa Belediye Başkanlık makamının arka kapısında bulunan demir merdivenin sökülmesini istemek oldu.


Kemalpaşa ilçesindeki yerel seçimlerde CHP'li Rıdvan Karakayalı yüzde 45,71, AK Parti'li Arif Uğurlu ile ise yüzde 44,56 oranında oy aldı. 29 Mart 2014'teki yerel seçimde koltuğu AK Parti'li Arif Uğurlu'ya kaptıran Karakayalı, 5 yıl aradan sonra 2'nci kez başkanlığa seçildi. İlçe Seçim Kurulu'ndan dün mazbatasını alan Rıdvan Karakayalı, bugün Kemalpaşa Belediyesi'ne gitti. Partililerin eşlik ettiği Karakayalı'yı, belediye personeli karşıladı. Eski Başkan Arif Uğurlu'nun katılmadığı devir teslim töreninde Başkan Yardımcısı Mehmet Özer, CHP'li Rıdvan Karakayalı'ya görevi devretti. Belediye önünde konuşma yapan Başkan Karakayalı, "Dün mazbatamızı bugün de belediyemizi devraldık. Bugünden sonra tüm Kemalpaşalıların belediye başkanı olacağım. Bizde parti ayrımı olmayacak. Her partiden vatandaşımıza gereken ilgiyi ve alakayı göstereceğiz. İlçemizin en önemli sorunlarını hep birlikte çözerek, Kemalpaşa'da tekrar sosyal belediyeciliği öncü kılacağız" dedi.


İLK TALİMATI MERDİVENİN SÖKÜLMESİ OLDU


Başkanlık koltuğuna oturan Karakayalı'nın ilk talimatı, Kemalpaşa Belediye Başkanlık makamının arka kapısında bulunan demir merdivenin sökülmesini istemek oldu. Karakayalı, "Biz halkımızdan korkmuyoruz. Belediyemize her vatandaşımız gibi ön kapıdan gireceğiz. İşimiz bitince yine ön kapıdan çıkacağız. Bizim makam odamızın arkasından kaçış kapımız olmayacak. Çünkü biz vatandaşlarımızdan korkmuyoruz. Hepinizin huzurunda talimat veriyorum. Bugün bu merdivenin yıkımına başlayacağız" diye konuştu.


Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı daha sonra meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlarla birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, hatıra fotoğrafı çektirdi.


- İzmir

Haber Yayın Tarihi: 12.04.2019 04:19 Kaynak: DHA"Nasıl çektirmek istersiniz?" sorusunu duyunca fotoğrafçıyı kurşuna dizdi
Abdullah Gül'ün "ortak aday" olacağı iddiasına İYİ Parti'den yanıt: Bu ne münasebetsiz bir Türkiye tahmini ABD Başkanı Donald Trump: Erdoğan ile arkadaş olduk