Son Dakika Haberleri: Başkan Kayda, Salihli'nin Yağmursuyu Hattını İnceledi

Başkan Kayda, Salihli'nin Yağmursuyu Hattını İnceledi

11 ay önce

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, ilçe merkezinin taşkın sıkıntısını çözüme kavuşturacak yağmursuyu hattı çalışmalarını inceledi.

Başkan Kayda, Salihli'nin Yağmursuyu Hattını İnceledi, System.String[]

"MASKİ Genel Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde daha yaşanabilir bir Salihli için çalışıyoruz" dedi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Salihli Belediyesi ile koordineli olarak yürüttüğü 25 kilometrelik ilçe merkezindeki yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarına devam ediyor. 25 milyon Türk Lirası yatırım maliyeti ile hayata geçirilerek Atatürk ve Şüheda caddelerinden başlatılan çalışma, zorlu zemin koşullarına rağmen sorunsuz ilerliyor. Yakın zamanda Fevzi Paşa ve Garaj Caddelerinde de start alacak hat döşemesi sayesinde, ilçe merkezinde yaşanan yağmursuyu problemi adım adım çözüme kavuşturuluyor. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda da, Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca ile birlikte çalışmaları yakından takip ederek incelemelerde bulundu.

"DAHA YAŞANABİLİR BİR SALİHLİ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ"

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, "MASKİ Genel Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde, Salihlimizin en önemli sorununu tarihe gömecek yağmursuyu hattı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yağmursuyu hat güzergahlarının işlek cadde ve sokaklarımızı kapsaması ve yeraltı yapısının sert olması nedeniyle ince eleyip sık dokuyoruz. Böylece, herhangi bir problem yaşanmadan adım adım ilerliyoruz. Tabi bu çalışmalar esnasında esnaf ve vatandaşlarımızın günlük hayatları içerisinde birtakım sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu konuda gösterdikleri anlayış ve destek nedeniyle tüm Salihlili hemşerilerime teşekkür ediyorum. Hat döşemesi tamamlandığında, yapılan işin ne kadar kıymetli olduğunu hep birlikte göreceğiz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bunun yanında ilçemiz için çok sayıda önemli yatırımı da hayata geçirdik. 101 Mahalle Projesi kapsamında 3 mahallemizde toplamda 10 kilometrelik kanalizasyon hattı, 18 kilometrelik içme suyu şebekesi ve 67 bin 750 metrekare kilit parke taş çalışması yürütüyoruz. 154 Mahalle Projesi ile 10 mahallede daha altyapı dönüşümünü sağlayacağız. Yine Salihlimizin geleceği için, Salihli ve Durasıllı atıksu arıtma tesislerimizi devreye aldık. Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğümüz ile birlikte, daha yaşanabilir bir Salihli için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.
ABD Savunma Bakanı: Münbiç İçin Türkiye İle Eğitimler 3 Gün İçinde Başlayabilir Tarlada 'Altın Vuruş' Yapan Genç Hayatını Kaybetti

AK Parti'de 2 Numaralı İsim Numan Kurtulmuş Oldu