Başkan Kocaoğlu: Belediyenin Malını Mülkünü Peşkeş Çekmeyi Beceremedim - Son Dakika

Başkan Kocaoğlu: Belediyenin Malını Mülkünü Peşkeş Çekmeyi Beceremedim

6 yıl önce

İzmir Büyükşehir ile Seferihisar belediyeleri işbirliğiyle hayata geçirilecek olan kültür merkezinin temeli törenle atıldı.

Başkan Kocaoğlu: Belediyenin Malını Mülkünü Peşkeş Çekmeyi Beceremedim, System.String[]

İzmir Büyükşehir ile Seferihisar belediyeleri işbirliğiyle hayata geçirilecek olan kültür merkezinin temeli törenle atıldı. Törene CHP İzmir milletvekilleri Mustafa Moroğlu ve Alaattin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları ve diğer vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Kocaoğlu, “Bu kenti ele geçirmek, ham yapmak için kara propaganda yapanlara karşı neler yaptığımızı anlatmak durumundayız. Evet ben beceriksizim. Ben bir belediye parasıyla reklam yapmayı beceremedim, bir de belediyenin malını mülkünü korumayarak onu yok etmeyi, yakınıma peşkeş çekmeyi beceremedim. Bu beceriksizlik benim hayatımın sonuna kadar sürecek, sonra da çocuklarımızın iftihar edeceği bir onur vesikasıdır.” dedi.


Kapatılan İl Ödel İdaresi’ne ait malların Maliye Hazinesi'ne devredilmesine de değinen Başkan Kocaoğlu, geçen gün yayımladıkları deklarasyona imza atan CHP’li ve MHP’li belediye başkanlarına, desteklerinden dolayı başta oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları olmak üzere bütün İzmirlilere teşekkür etti. Kocaoğlu, “İl Özel İdaresi’nin mal varlıkları, 150 yılı aşkın bir süredir İl Özel İdaresi’nin, yani yerel kaynaklarla kente kazandırıldı. Bunlar İzmir’in, İzmirlinin malı, İzmirlinin tasarrufu. İzmirli, tasarruf ettiği, bugüne kadar kullandığı İl Özel İdare mallarına sahip çıkmakla tüm Türkiye’ye bir kez daha örnek oldu. Önümüzdeki günlerde yapacağımız toplantılar ve basın açıklamalarıyla bu yanlış gidişe, bu taraflı gidişe, bu İzmir’in ve İzmirlinin malını gasp etmeye, İzmirlinin kazanımlarını ham yapmaya çalışanlara karşı hep birlikte, tüm İzmirli hemşehrilerimizle birlikte mücadele edeceğiz. Bu malları başkalarına sattırmayacağız. Yapılan planları, kentin değerlerini alelacele, yangından mal kaçırır gibi satma düşüncesinin karşısında, ülkemizin en aydınlık kenti İzmir birlikte göğüs gerecek ve mücadelesini sürdürecektir.” şeklinde konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 31.05.2014 02:40 Kaynak: CİHANSon Dakika

Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi
Rusya'da çıkan kavgada bir adam yediği yumruk darbesiyle öldü Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu

Son Dakika Haberleri