Başkan Ramazan Şimşek'ten ikili toplama sistemi projesi - Son Dakika

Başkan Ramazan Şimşek'ten ikili toplama sistemi projesi

01.06.2021 17:39
Başkan Ramazan Şimşek'ten ikili toplama sistemi projesi

Son olarak hayata geçen "İkili Toplama Sistemi" hakkında bilgi veren Başkan Ramazan Şimşek "Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak bizlerin elinde" açıklamasında bulundu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, çevre dostu projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

"Sıfır Atık Projesi kapsamında başlattığımız "İkili Toplama Sistemi Projesi" ile atıkları kaynağında ayrıştırarak geri dönüşüme katkı sağlıyoruz" diyen Başkan Ramazan Şimşek sözlerine şöyle devam etti: "Evsel atıklar binalarımızın girişlerine yerleştirmiş olduğumuz gri kutularda, geri dönüştürülebilir atıklar ise mavi kutularda toplanarak ayrıştırılacak. İlk etapta 5000 geri dönüşüm, 5000 evsel atık poşetini pilot bölge olarak belirlediğimiz Eymir konutlarında dağıtmaya başladık. Hedefimiz bütün Gölbaşı sınırları içirişindeki hanelere bu projemizin yayılımını sağlamak. Temiz bir dünyayı gelecek nesillere bırakmak, bizlerin elinde" dedi.

Başkan Şimşek'ten ortak mücadele çağrısı

Atıkların geri dönüşüme kazandırılması için Gölbaşılı vatandaşların nezdinde herkese çağrıda bulunan Başkan Ramazan Şimşek "Gelecek nesillere yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için hepimizin hassas olması gerekiyor. Doğal kaynaklarımızın hızla tükendiği ve çevre kirliliğinin arttığı bu dönemde, çöp diye düşünüp attığımız birçok atık, doğada yıllar boyunca yok olmuyor ve toprağımızı, havamızı, suyumuzu kirletiyor. Gölbaşı Belediyesi olarak güzel bir projeye başladık. Siz hemşerilerimizden de bu konuda duyarlı olmalarını bekliyor ve hepimizin ortak sorunu olan çevre kirliliğiyle hep birlikte mücadele etmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Başkan Vergili, 'Hastaneyi Öğlebeli bahçelerine yapsaydık genişleme problemi olmayacaktı' Başkan Vergili, 'Hastaneyi Öğlebeli bahçelerine yapsaydık genişleme problemi olmayacaktı' Sinop'taki Bektaşağa Panayırı'nın Ardından Çöplerin Yakılması Tepki Çekti… Köy Muhtarı Göçgün: 'Çöpleri Yakıyoruz, Üstünü Kapatıyoruz' Sinop'taki Bektaşağa Panayırı'nın Ardından Çöplerin Yakılması Tepki Çekti… Köy Muhtarı Göçgün: 'Çöpleri Yakıyoruz, Üstünü Kapatıyoruz' 9 işçi fabrikada yedikleri yemekten zehirlendi 9 işçi fabrikada yedikleri yemekten zehirlendi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Başkan Ramazan Şimşek'ten ikili toplama sistemi projesi - Son Dakika


Advertisement