Başkan Şenol Kentsel Dönüşümü Anlattı - Son Dakika

Başkan Şenol Kentsel Dönüşümü Anlattı

18.03.2014 13:40
Başkan Şenol Kentsel Dönüşümü Anlattı, System.String[]

Gaziemir Belediye Başkanı ve CHP Gaziemir Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Şenol, Dokuz Eylül Mahallesi’ndeki kahvehane toplantısında kentsel dönüşüm hakkında bilgi verdi, bölge halkının yüreğine su serperek, “İzmir’e model olacak Aktepe-Emrez Projesi gün sayıyor” dedi.

Gaziemir Belediye Başkanı ve CHP Gaziemir Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Şenol, Dokuz Eylül Mahallesi'ndeki kahvehane toplantısında kentsel dönüşüm hakkında bilgi verdi, bölge halkının yüreğine su serperek, "İzmir'e model olacak Aktepe-Emrez Projesi gün sayıyor" dedi.

Gaziemir Belediye Başkanı ve CHP Gaziemir Belediye Başkanı Adayı Halil İbrahim Şenol, Dokuz Eylül Mahallesi'nde Çınar olarak adlandırılan bölgede düzenlenen kahvehane toplantısında, kentsel dönüşümü anlattı. Çarpık kentleşmenin hakim olduğu ve imar sorunları bulunan bölge halkının yüreğini su serpen Başkan Şenol, Aktepe-Emrez'de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilçe belediyesinin katkılarıyla hayata geçireceği proje hakkında bilgi verdi. 122 hektarla İzmir'in en büyük kentsel dönüşümünün yapılacağı bölgedeki projenin model olacağına vurgu yapan Başkan Şenol, "Buradaki imar sorunu ve kentsel dönüşüm siz nasıl istiyorsanız o çerçevede çözümlenecek" diye konuştu.

Gaziemir'in son beş yılda çehresinin değiştiğini ve İzmir'in yeni yıldızı haline geldiğini dile getiren Şenol, Devlet İstatistik Enstitüsü'nün iki yıl önce yaptığı araştırmanın da bunu teyit ettiğini söyledi. Aktepe-Emrez'de halen 15 bin kişinin yaşadığının altını çizen Şenol, şöyle devam etti: "Büyükşehir Belediyesi ölçümleme çalışmasının tamamlanmasından sonra ihale aşamasına geçecek. 13 bin konut barındıracak ve içinde her tür spor ve sosyal donatı alanlarının bulunacağı, yeşil alanlarıyla örnek olacak bir modern kent ortaya çıkacak. İzmir-Aydın çevre yolu, İzmir- Çeşme Otobanı'nın kesiştiği yerde bulunan bölgenin hemen yanından İZBAN Aliağa- Menderes Banliyö Hattı'nın geçiyor. İzmir Fuarı'nın bu bölgenin karşısına yapılacak olması bir başka önemli avantaj." - İZMİR

Başkan Şenol Kentsel Dönüşümü Anlattı
Başkan Şenol Kentsel Dönüşümü Anlattı
Başkan Şenol Kentsel Dönüşümü Anlattı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Şenol Kentsel Dönüşümü Anlattı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hollandalı Geert Wilders'tan küstah NATO çağrısı: Türkiye atılsın Akıllara durgunluk veren olay! 8 yaşındaki çocuk 3 kişiyi öldürdü 2 günlük bebeğini öldürdüğü ileri sürülen anne, Serap Paköz'ün programının canlı yayınında gözaltına alındı Hatay'daki saldırıdan yeni görüntüler! İkinci teröristin etkisiz hale getirilme anları kamerada Silikonlarını yenilettiği konuşulan Serenay Sarıkaya eve çağırdığı doktoruna muayene oldu Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı