Son Dakika Haberleri: Başkan Şirin Matem Çadırını Ziyaret Etti

Başkan Şirin Matem Çadırını Ziyaret Etti

2 yıl önce

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Kerbela’da şehit düşen Ehlibeyt mensuplarının anıldığı matem çadırını ziyaret etti.

Başkan Şirin Matem Çadırını Ziyaret Etti, System.String[]
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Kerbela'da şehit düşen Ehlibeyt mensuplarının anıldığı matem çadırını ziyaret etti. Kerbela'da yaşananların unutulmaması adına Azerbaycan Türkleri tarafından kurulan matem çadırı 10 gün boyunca açık kalacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin ve arkadaşlarının Kerbela'da şehit edilişinin yıldönümü kapsamında Caferi vatandaşlar tarafından matem çadırı kuruldu. Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, matem çadırını ziyaret ederek Azeri vatandaşlar ile sohbet etti. Kerbela olayını sembolize eden figürler, Caferilik ile ilgili kitap, film ve çeşitli materyallerin yer aldığı çadırı gezen Başkan Şirin, çadırın Orta Park saatli kule önünde 10 gün boyunca açık kalacağını dile getirdi. - MANİSA
Haber Yayın Tarihi : 22.09.2017 10:23 Kaynak: İHAHDP, Ekrem İmamoğlu'ndan beklentisini açıkladı Camiye bırakılan notu gören imam, mutluluktan uçtu İstanbul seçimlerinin ardından Kadir Topbaş, sessizliğini bozdu!