Başkan Tanık Engelliler İçin Stüdyoya Girdi - Son Dakika

Başkan Tanık Engelliler İçin Stüdyoya Girdi

26.11.2012 16:31
Başkan Tanık Engelliler İçin Stüdyoya Girdi, System.String[]

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce çekimleri yapılan 'Engelsiz Bir Dünya' klibi için stüdyoya girip cura çaldı.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce çekimleri yapılan 'Engelsiz Bir Dünya' klibi için stüdyoya girip cura çaldı.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, engelliler yararına çekimlerine başlanan klip için girdiği stüdyoda büyük heyecan yaşadı. Hareketli Ankara türkülerinden Fidayda'nın bir bölümünü cura ile çalan Tanık, engelli vatandaşlar için farkındalık yaratacak her projeye canıgönülden destek verdiğini ve vermeye devam edeceğini söyledi. İlk gösterimi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde yapılacak olan klibe, Musa Eroğlu, Mustafa Özarslan, Oğuz Yılmaz ve Oğuz Aksaç gibi birçok sanatçı sazıyla destek verdi.

Öte yandan, engelliler için İŞKUR ile işbirliği kurularak ÇAÇOY ve Ç'engel Kafe gibi projelerle sosyal sorumluluk bilinci oluşturularak, engelli vatandaşlar ekonomik ve sosyal hayatın içine katılıyor. 'Engelsiz Çankaya' sloganıyla engelliler yararına pek çok projeye imza atan Çankaya Belediyesi, ekim ayı başında Yalova'da düzenlenen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği'nin Sağlıklı Şehirlerde En İyi Uygulamalar Yarışması'nda "Sosyal Sorumluluk" kategorisinde birinciliğe layık görülen Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları (ÇAÇOY) projesinin gururunu yaşamıştı. Engelli gençlerin rehabilitasyonu amacıyla oluşturulan Ç'engel Kafe ise, eğitilebilir ve öğretilebilir düzeydeki pek çok zihinsel engelli gencin toplum içerisinde yer almasına, iletişim kurabilmesine, böylece toplumca tanınarak anlaşılma olanağına kavuşmasına vesile oluyor. Çankaya Belediyesi Engelliler Spor Kulübü de 70'i aşkın bay ve bayan lisanslı sporcusu ile atletizm, futbol, yüzme, ağırlık kaldırma, satranç ve goalball gibi pek çok alanda yurt içi ve yurt dışında çeşitli başarılara imza atıyor.

'Yeni toplumcu belediyecilik' anlayışı ile engelsiz sokaklar yapılandırma çalışmalarını aralıksız sürdüren Çankaya Belediyesi, engelli takip taşı, yüksek kaldırımların yol seviyesine indirilerek kilit taşı döşemesi ve engelli ikaz taşı döşemesi ile engellilerin kent hayatını kolaylaştırıyor. Dünya Engelliler Günü nedeniyle 3-4 Aralık 2012 tarihlerinde Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleşecek etkinlikte, engelliler tarafından sahnelenecek Çengel Kafe Halk Dansları Topluluğu'nun halk dansları gösterisi ve Çengel Gösteri Sanatları Topluluğu'nun Fark Edilmeyen Kayıplar oyununun yanı sıra Benim Gözümden Ankara Fotoğraf Sergisi, Benim Gözümden Kent Projesi, Çengel Kafe ve Çengel Atölye Karma Sergisi gibi fark yaratacak faaliyetler yer alacak. - ANKARA

Başkan Tanık Engelliler İçin Stüdyoya Girdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Tanık Engelliler İçin Stüdyoya Girdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota süper marketler de katıldı Aliyev, Ermenistan ile görüşmek için tek şart koştu: Karabağ'dan aşamalı olarak çekilmeli Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı