Son Dakika Haberleri: Başkan Toltar, Meclis Üyeleri ile Fetö Davasını İzledi

Başkan Toltar, Meclis Üyeleri ile Fetö Davasını İzledi

13 ay önce

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Belediyesi meclis üyeleri ile birlikte Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde görülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü davasını takip etti.

Başkan Toltar, Meclis Üyeleri ile Fetö Davasını İzledi, System.String[]
Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Belediyesi meclis üyeleri ile birlikte Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde görülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütü davasını takip etti.

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Belediye Meclis Üyelerininde Katıldığı Kandıra Ceza evi FETÖ/PDY silahlı terör örgütü davasının duruşmasını takip etti. Duruşma sonrasında açıklama yapan Başkan Toltar, Türkiye'nin en uzun 48 saatinde 248 kişi şehit olduğunu ifade ederek, "Türkiye 15 Temmuz 2016'da tam 36 yıl sonra Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Fetullahçı Terör Örgütü mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. İhanet girişimi halkın sokağa çıkması ve TSK içindeki çoğunluğun destek vermemesi üzerine akamete uğradı. Bu cunta girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu. Türkiye'nin en uzun 48 saatinde 248 kişi şehit oldu, Binlerce Vatandaşımız ise yaralandı. Türkiye, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle dış aktörlerin oyununu bozarken İslam dünyası için de bir umut ışığı olduğunu gösterdi" dedi.

15 Temmuz'un Türkiye'nin yaşadığı en karanlık günlerin başında geldiğini belirten Toltaar, "FETÖ tarafından milletin tankı ve uçağının milleti bombaladığı, ülkenin birliği ve dirliğine alçakça kast edildiği bir gün olarak tarihe geçmiştir. Şükürler olsun ki böylesine bir ihanet Türk milletinin büyük feraseti ile önlenmiştir. 15 Temmuz gecesi, vatana ihanet edenler şimdi mahkemelerde ihanetlerinin hesabını veriyorlar. Özgürlüğünü, bayrağını, vatanını, geleceğini korumak uğruna canını vermekten çekinmeyen şehit ve gazilerimiz için, onların emaneti olan kıymetli aileleri için, darbe davasını takip etmek ve desteğimizi göstermek amacıyla bugün Kandıra Ceza evi Duruşma salonunda Dilovası olarak 15 Temmuz Darbe Davası'nın takipçisi olacağımızı ve bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için ben meclis üyelerimiz ile birlikte takipçisi olacağız" diye konuştu. - KOCAELİAvrupa'nın En Büyük Beyaz Eşya Üreticilerinden İtalyan Candy Hoover Group Artık Çinlilerin Rusya Devlet Başkanı Putin'in Alina Kabaeva ile Evleneceği İddia Edildi

Ehliyetini Değiştirmek İçin Nüfus Müdürlüğüne Giden Vatandaş, "Ölü" Olduğunu Öğrendi