Son Dakika Haberleri: Trump'tan Yeni Gaf: Kasırga Nedeniyle Ölenlerin Sayısı Çok Az!

Trump'tan Yeni Gaf: Kasırga Nedeniyle Ölenlerin Sayısı Çok Az!

7 gün önce

ABD Başkanı Trump, Irma kasırgasının vurduğu Florida'yı ziyaret etti. Kasırganın ucuz atlatıldığını söylemek isterken 20 ölüyü çok az bulduğunu belirten Trump, eleştirilerin hedefi oldu.

ABD Başkanı  Donald Trump, Irma kasırgasının etkilediği  Florida eyaletini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"ÖLÜ SAYISI ÇOK AZ"

Burada bir açıklama yapan Trump, son yılların en şiddetli kasırgasının ucuz atlatıldığını vurgulamak isterken büyük bir gafa imza attı. Irma kasırgasında ölü sayısının 20'den fazla olmasına rağmen Trump, sayının "çok az" olduğunu söyledi. Trump'ın sözleri ülkede tartışmaya neden oldu.

"BURADAKİ HERKES HARİKA BİR İŞ ÇIKARDI"

Florida Uluslararası Havaalanı'nda konuşan Trump, kasırga sonrası bölgeye ilk müdahale eden ve kurtarma çalışmalarına katılan görevlilere de teşekkür etti. Trump, "Burada bulunan herkes harika bir iş çıkardı." ifadesini kullandı.

IRMA, FLORİDA'NIN ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİ

ABD'nin  Teksas eyaletini etkileyen Harvey kasırgasından sonra Irma kasırgası da  Florida'yı etkisi altına almıştı. Başkan Trump, Harvey sonrasında da  Teksas'a giderek çalışmaları takip etmişti.


Trump, Erdoğan'ı Öve Öve Bitiremedi: Benim Dostum Haline Geldi Kim, Trump'ın Tehdidine Tehditle Yanıt Verdi: Eşi Benzeri Görülmemiş Hidrojen Bombası Deneriz
Erdoğan'ın Konuştuğu Salona Sızan Teröristler, İçeri Erdoğan Tişörtleriyle Girmiş Türkiye'nin Harekat Hazırlığını Gören Esad, 800 DEAŞ'lıyı İdlib'e Taşıdı