Son Dakika Haberleri: Trump'tan Yeni Gaf: Kasırga Nedeniyle Ölenlerin Sayısı Çok Az!

Trump'tan Yeni Gaf: Kasırga Nedeniyle Ölenlerin Sayısı Çok Az!

3 ay önce

ABD Başkanı Trump, Irma kasırgasının vurduğu Florida'yı ziyaret etti. Kasırganın ucuz atlatıldığını söylemek isterken 20 ölüyü çok az bulduğunu belirten Trump, eleştirilerin hedefi oldu.

ABD Başkanı  Donald Trump, Irma kasırgasının etkilediği  Florida eyaletini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"ÖLÜ SAYISI ÇOK AZ"

Burada bir açıklama yapan  Trump, son yılların en şiddetli kasırgasının ucuz atlatıldığını vurgulamak isterken büyük bir gafa imza attı. Irma kasırgasında ölü sayısının 20'den fazla olmasına rağmen  Trump, sayının "çok az" olduğunu söyledi.  Trump'ın sözleri ülkede tartışmaya neden oldu.

"BURADAKİ HERKES HARİKA BİR İŞ ÇIKARDI"

Florida Uluslararası Havaalanı'nda konuşan  Trump, kasırga sonrası bölgeye ilk müdahale eden ve kurtarma çalışmalarına katılan görevlilere de teşekkür etti.  Trump, "Burada bulunan herkes harika bir iş çıkardı." ifadesini kullandı.

IRMA, FLORİDA'NIN ALTINI ÜSTÜNE GETİRDİ

ABD'nin  Teksas eyaletini etkileyen Harvey kasırgasından sonra Irma kasırgası da  Florida'yı etkisi altına almıştı. Başkan  Trump, Harvey sonrasında da  Teksas'a giderek çalışmaları takip etmişti.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Park Ettiği Yeri Unutan Sürücü, Aracını 20 Yıl Sonra Aynı Yerde Buldu Yıldız Tilbe'den Dinleyenleri Kendinden Geçiren Performans
Kırmızı Listedeki PKK'lı Hülya Eroğlu'nun Son Sözleri Ortaya Çıktı: Sıkışıp Kaldık