Başkan Tütüncü, Öğrencilere Yerel Yönetim Çalışmalarını Anlattı - Son Dakika

Başkan Tütüncü, Öğrencilere Yerel Yönetim Çalışmalarını Anlattı

13.01.2012 10:40
Başkan Tütüncü, Öğrencilere Yerel Yönetim Çalışmalarını Anlattı, System.String[]

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilköğretim öğrencilerine yerel yönetimlerin çalışma sistemini anlattı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilköğretim öğrencilerine yerel yönetimlerin çalışma sistemini anlattı.

Ayşe Ahmet Atmaca İlköğretim Okulu 4 ve 5'inci sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersinde yer alan "Yerel yönetimlerin çalışma biçimi" konusu için Kepez Belediye Başkanı Tütüncü'yü ziyaret etti.

Tütüncü, ziyarette öğrencilere yerel yönetimlerin çalışma sistemi hakkında bilgiler verdi. Yerel yönetimlerde üç yönetim organı bulunduğunu, belediye başkanı, encümen ve belediye meclisi üyeleri olduğunu anlatan Tütüncü, ilçede verilen hizmetlerden de bahsetti.

Çevre duyarlılığını artırmak için tüm okullara geri dönüşüm kutusu yerleştirdiklerini dile getiren Tütüncü, bazı mahalle sakinlerine de çöp, cam şişe, plastik gibi maddelerin ayrıştırılması için geri dönüşüm poşetleri dağıttıklarını belirtti.

Ayrıca gezici tır ile halka ücretsiz sağlık taraması hizmeti verdiklerini kaydeden Tütüncü, Kepez Belediyesi ve Verem Savaş Dispanseri işbirliğinde 2 bin 442 vatandaşın tüberküloz taramasından geçirildiğini ve 424 kişiye tüberküloz teşhisi konularak hastanelere sevk edildiğini bildirdi.

Ahatlı Mahallesi'nde tapu sorununun aşıldığını, her sokakta yeni inşaatlar yapılmaya başlandığını ifade eden Tütüncü, kısa süre sonra bölgede asfalt ve kaldırım düzenleme çalışmalarını başlatacaklarını belirtti.

Başkan Tütüncü, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Başkan Tütüncü, Öğrencilere Yerel Yönetim Çalışmalarını Anlattı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç ifade verdi, adliye önünden fotoğraf paylaştı Parti grubunda Bahçeli'nin zor anları! "Ekmek yoksa pasta yiyin" sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı İran medyası Fransa Cumhurbaşkanı Macron'u şeytana benzetti: Paris İblisi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Merkez Bankası'nın resmi rezervleri yüzde 4,9 azaldı Muhtar olduğuna kimseyi inandıramayan genç, kimliğini göstermek zorunda kalıyor Arkadaşından aldığı hatalı basım 100 TL'yi 70 bin TL'ye satıyor