Başkan Yaralı'ya Osmanlı Tuğrası - Son Dakika

Başkan Yaralı'ya Osmanlı Tuğrası

18.02.2015 14:56
Başkan Yaralı'ya Osmanlı Tuğrası, System.String[]

Osmanlı Ocakları Saruhanlı İlçe Başkanı Mehmet Ali Kabakçıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’yı ziyaret etti.

Osmanlı Ocakları Saruhanlı İlçe Başkanı Mehmet Ali Kabakçıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'yı ziyaret etti.

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Osmanlı Ocakları Saruhanlı İlçe Başkanı Mehmet Ali Kabakçıoğlu ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Mehmet Ali Kabakçıoğlu, ziyarette, Osmanlı Ocakları'nın 2005 yılında Osmanlı kültürü, örf ve adetlerini araştırmak, tanımak ve tanıtmak amacı ile kurulduğunu belirtti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kabakçıoğlu, "Osmanlı Ocakları, bireylerin etnik kökenine bakmaksızın herkesi kucaklayan bir teşkilattır. Bizler tüm ülkeye mal olmuş bir derneğiz. Yeryüzü Osmanlı varlığından koptuğu andan itibaren ülkemizde ve dünyada bir Osmanlı Ruhunun boşluğu ortaya çıkmıştır. Dünyaya vurulan Osmanlı mührü, yeniden ruhunu şerh etmesi gerekmektedir. Bizler bu uğurda var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ise, Osmanlı Devletinin önemine değindi. Yaralı, "Biz ecdadımızı tanıdıkça ve Osmanlı ruhunu yaşattıkça yeniden büyük bir devlet olabilir ve Dünya'ya yeniden hükmedebiliriz. Unutmayalım ki, bizler gemileri karada yüzdüren Fatih Sultan Mehmet'in torunlarıyız. Tabi ki burada Osmanlı'dan bahsederken eski Türk devletlerini de unutmamak gerekir. Bizler sadece Osmanlı ile de sınırlı değiliz. Bizler, Büyük Hun İmparatorluğu ile başlayıp Osmanlı'ya kadar 16 devlet kurmuş çok eski medeniyete sahip bir milletiz. Bu bakımdan Göktürk Kağanlığı'nı, Karahanlı Devleti'ni, Timur İmparatorluğu'nu ve Büyük Selçuklu devletlerini de hatırlamak ve örnek almak güçlü Türkiye'nin inşaasında bizlere yardımcı olacaktır" şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda, Mehmet Ali Kabakçıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Yaralı'ya günün anısına Osmanlı Devlet Arması hediye etti. - MANİSA

Başkan Yaralı'ya Osmanlı Tuğrası
Başkan Yaralı'ya Osmanlı Tuğrası

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Yaralı'ya Osmanlı Tuğrası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü