Başkana Arnavut Börekli Teşekkür - Son Dakika

Başkana Arnavut Börekli Teşekkür

05.01.2012 12:27
Başkana Arnavut Börekli Teşekkür, System.String[]

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Arnavut böreği ikram edilen Dündar, "Kosova Balkanlar'ın parlayan yıldızı oldu, biz de bu ışıltının bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Balkanlar'a verdiği desteği sürdürüyor.

Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret eden Başkan, derneğin kuruluşunun fikir aşamasında katkıları olduğunu hatırlatarak, "Kosova bugün Balkanlar'ın parlayan yıldızı oldu. Bursa'da birçok ailenin Kosova ile bağlantısı var. Düzenlediğimiz sosyal ve kültürel çalışmalarla bu ilişkileri daha güçlendiriyor ve Kosova devletine destek adına önemli adımlar atıyoruz" dedi.

Osmangazi Belediyesi'nin Balkanlar'da yürüttüğü ortak çalışmalardan da bahseden Dündar, özellikle Birinci Murad'ı anma törenlerinin iki taraf için büyük önem taşıdığına dikkati çekti. Dündar, "Birinci Murad bizim ortak değerimiz. Her yıl şehit padişahımız Hüdavendigar'ı Kosova ve Bursa'da anıyoruz.

Böylece hem onun manevi şahsiyetini yad ediyor, hem de Kosova ile ilişkilerimizin gelişmesine katkı sağlıyoruz" dedi.

Kosova'daki yapının sağlam temellere oturması için bu tarz etkinliklerin önemli olduğunu da işaret eden Dündar, "Ortak çalışmalarımız aynı kardeşlik duygularıyla devam edecek" dedi.

Başkan Dündar'a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Kosova Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz verilen destekten dolayı da memnuniyetlerini dile getirdi.

Gündüz, Başkan Mustafa Dündar'a meşhur Arnavut böreği ikram etti. - BURSA

Başkana Arnavut Börekli Teşekkür
Başkana Arnavut Börekli Teşekkür

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkana Arnavut Börekli Teşekkür - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Nitrojen tüplü otomobile 1.280 lira ceza kesildi İzmir'den güzel haberler de geliyor! Hülya teyze, 17 saat kaldığı enkazdan yürüyerek çıktı Ünlü isimler, Türkiye'yi ayağa kaldıran İzmir depreminin ardından sessiz kalamadı Enkaz altından kurtarılan Buse Hasyılmaz'ın nişanlısı açıkladı: Buse'nin durumu iyi İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu