Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor - Son Dakika

Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor

19.11.2020 11:19

Halk Eğitim Merkezinde yapılan Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleri hakkında yapılan bilgilendirme toplantısı Toplantıyı takip eden katılımcılar TKDK Ankara İl Koordinatörü Emre Yeniay'ın konuşması Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor Tarım ve...

Halk Eğitim Merkezinde yapılan Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleri hakkında yapılan bilgilendirme toplantısı

Toplantıyı takip eden katılımcılar

TKDK Ankara İl Koordinatörü Emre Yeniay'ın konuşması Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ankara İl Koordinatörü Emre Yeniay, Çubuk ilçesindeki üreticiler, girişimciler ve kooperatif yöneticileriyle bir araya geldi.

Yeniay ve beraberindeki heyet, Çubuk Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda bir araya geldiği üretici, girişimcilere, kentte tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, potansiyelinin artırılması konusunda bilgilendirdi.

Yeniay, AA muhabirine, yıl sonuna kadar hibe destek hedeflerinin 22 milyon lira olduğunu söyledi.

Ankara'da 2021'de ise 35 milyon lira hibe vermeyi hedeflediklerini anlatan Yeniay, "Ankara tarımını ve kırsal kesimlerini kalkındırmak için projelerimizi tek tek ilçe ve köyleri dolaşarak bütün yatırımcılara ve çiftçilere ulaşarak anlatacağız. Bu dönem tarım ve hayvancılık alanlarında biraz daha icraat yapma zamanı. Pandemi döneminde gıdanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı." dedi.

Çubuk'un tarım ve hayvancılık açısından kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Yeniay, Çubuk'un verilen hibelerden faydalanmak için çok elverişli bir bölge olduğunu kaydetti.

Toplantı sonunda Yeniay, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ile bir araya gelerek ilçede yapılması planlanan hibe destekleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor
Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor
Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor
Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başkente, 2021'de kırsal kalkınmaya 35 milyon lira hibe desteği hedefleniyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Altının kilogramı 443 bin 500 liraya yükseldi Beyaz Saray'a veda eden Melania Trump'ın simsiyah giyinmesi dikkat çekti Son dakika! Donald Trump, başkanlığının bitmesine saatler kala Beyaz Saray'a veda etti Son Dakika: Esnaf ve sanatkarlara yönelik gelir kaybı desteği ödemeleri bugün itibarıyla başladı Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı