Başkentte boş arazideki çöp poşetlerinde çok sayıda ölü köpek bulundu - Son Dakika

Başkentte boş arazideki çöp poşetlerinde çok sayıda ölü köpek bulundu

08.04.2021 19:57

Ankara'da, boş arazide poşetler içinde çok sayıda ölü köpek bulundu. Hayvanseverler, köpeklerin ölümüne neden olanların bulunmasını istediklerini dile getirdi.

Ankara'nın İmrahor Mahallesi yakınlarında sokak hayvanlarını besleyen Sokakta Kalanlar Derneği Başkanı Faruk Açık, boş araziye poşetler içerisine koyularak bırakılmış köpek ölülerine rastladı. Açık'ın durumu iletmesinin ardından yetkililer ve bazı hayvanseverler de buraya gitti. AA muhabirine açıklamada bulunan Açık, olay yerinden geçtiği sırada, saat 18.00 civarında çöp poşetlerinin içerisinde ölü köpekleri gördüğünü ifade etti.

ÇÜRÜMEYE YÜZ TUTMUŞ

Dere yatağına atılmış poşetlerde yavru köpek ölülerinin de bulunduğunu bildiren Açık, köpeklerin cansız bedenlerinin çürümeye yüz tuttuğunu söyledi. Açık, "Onlarca çöp poşeti içerisinde, onlarca ölü köpek var" diye konuştu. Olay yerinin Mamak ile Çankaya ilçelerinin sınırlarında bulunduğunu belirten Açık, köpeklerin ölümüne neden olanların bulunmasını istediklerini dile getirdi. Açık, durumu belediye yetkilileri, emniyet bünyesinde kurulan Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleri ve hayvanseverlerin derneklerine ilettiğini kaydetti.

Başkentte boş arazideki çöp poşetlerinde çok sayıda ölü köpek bulundu

Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Başkentte boş arazideki çöp poşetlerinde çok sayıda ölü köpek bulundu - Son Dakika


YORUMLAR (9)
  • Sahin: HD sen cahilsin o köpekler beslenmesi yasal değil sokak köpeği değil sahipli köpek o sıra sahibi kaçıyor yakalasa sahibine ceza kesişir ama o tip köpekleri alıp çevreye salmamak lazım 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Yeni bakanlar TBMM'de yemin etti, AK Parti'nin yeni vekil sayısı değişti Yeni bakanlar TBMM'de yemin etti, AK Parti'nin yeni vekil sayısı değişti Bilim Kurulu Üyesi Turan'dan tam kapanma açıklaması: Tam kapanma önemli bir seçenek, çünkü hastaları kaybediyoruz Bilim Kurulu Üyesi Turan'dan tam kapanma açıklaması: Tam kapanma önemli bir seçenek, çünkü hastaları kaybediyoruz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini devralan Derya Yanık: Milletimize karşı bir borcumuz var Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini devralan Derya Yanık: Milletimize karşı bir borcumuz var Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı İlk yarıda Trabzon yükleniyor, Muslera savunuyor! Canlı anlatım İlk yarıda Trabzon yükleniyor, Muslera savunuyor! Canlı anlatım Dünyaca ünlü ajanstan yeni Kabine değişikliği iddiası: Bayramdan sonra 4-5 bakan daha değişebilir Dünyaca ünlü ajanstan yeni Kabine değişikliği iddiası: Bayramdan sonra 4-5 bakan daha değişebilir Son Dakika: Kısa çalışma ödeneği uygulaması haziran sonuna kadar devam edecek Son Dakika: Kısa çalışma ödeneği uygulaması haziran sonuna kadar devam edecek Davutoğlu'ndan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık için dikkat çeken paylaşım Davutoğlu'ndan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık için dikkat çeken paylaşım