Başkentte Kudüs" Sergisi - Son Dakika

Başkentte Kudüs" Sergisi

11.06.2016 18:09
Başkentte Kudüs

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Tarih Kurumunca (TTK) hazırlanan "Başkentte Kudüs" sergisi açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Tarih Kurumunca (TTK) hazırlanan "Başkentte Kudüs" sergisi açıldı. Sergi, bugünden itibaren 13 Haziran'a kadar ziyarete açık olacak.

TTK Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Türk Tarih Kurumunda gerçekleştirilen açılış töreninde, sergideki fotoğraflarda İslam öncesinden itibaren Kudüs tarihinin anlatıldığını belirtti.

Kudüs'ün çok özel bir şehir olduğuna dikkati çeken Turan, "Kudüs'e dokunduğunuzda bütün dünyada siyasi, sosyal, dini bir deprem oluyor. Tarih içerisinde çok büyük olaylara sahne olmuş, çeşitli tarihi olaylara mekan, sebep teşkil etmiş bir yer. Kudüs çok sayıda tarihi şahsiyetin, kahramanın, peygamberin mekanı. Çok sayıda kültürün, devletin kurulduğu bir mekan. Üç büyük ilahi dinin de kutsal saydığı bir yer. Biz Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlar, İslam alemindeki Müslümanlar olarak Kudüs'e bir emanet olarak bakıyoruz." dedi.

Turan, serginin bugünden itibaren 13 Haziran'a kadar ziyaret edilebileceğini dile getirdi.

Serginin açılışına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, TRT Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin İşler ve davetliler katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başkentte Kudüs' Sergisi - Son Dakika


Son Dakika

Donmuş süs havuzu üzerinde "yürürüm" iddiası hüsranla bitti! Anbean kamerada Bölgede dengeleri değiştirecek iddia: Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu Çöp konteynerinde yeni doğmuş kız bebeğe ait cansız beden bulundu Güne düşüşle başlayan dolar 7,43'ten işlem görüyor Donald Trump'tan görevi bırakmasına saatler kala 143 kişi için af ve ceza indirimi kararı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var Evladını arayan anne, duydukları karşısında yıkıldı: Kızına şu an tecavüz ediyorum Zeytin yaprağının koronavirüsü parçaladığı bilimsel olarak ortaya kondu