Başkentte Kudüs" Sergisi - Son Dakika

Başkentte Kudüs" Sergisi

11.06.2016 18:51

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sergiden detaylar Sergilenen fotoğraflar Açılış yapılması TTK Başkanı Prof. Dr. Refik Turan'ın açıklaması Sergiden detaylar "Başkentte Kudüs" sergisi Sergi, bugünden itibaren 13 Haziran'a kadar gezilebilecek Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Tarih Kurumunca (TTK) hazırlanan "Başkentte Kudüs" sergisi açıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Sergiden detaylar

Sergilenen fotoğraflar

Açılış yapılması

TTK Başkanı Prof. Dr. Refik Turan'ın açıklaması

Sergiden detaylar "Başkentte Kudüs" sergisi

Sergi, bugünden itibaren 13 Haziran'a kadar gezilebilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Tarih Kurumunca (TTK) hazırlanan "Başkentte Kudüs" sergisi açıldı. Sergi, bugünden itibaren 13 Haziran'a kadar ziyarete açık olacak.

TTK Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Türk Tarih Kurumunda gerçekleştirilen açılış töreninde, sergideki fotoğraflarda İslam öncesinden itibaren Kudüs tarihinin anlatıldığını belirtti.

Kudüs'ün çok özel bir şehir olduğuna dikkati çeken Turan, "Kudüs'e dokunduğunuzda bütün dünyada siyasi, sosyal, dini bir deprem oluyor. Tarih içerisinde çok büyük olaylara sahne olmuş, çeşitli tarihi olaylara mekan, sebep teşkil etmiş bir yer. Kudüs çok sayıda tarihi şahsiyetin, kahramanın, peygamberin mekanı. Çok sayıda kültürün, devletin kurulduğu bir mekan. Üç büyük ilahi dinin de kutsal saydığı bir yer. Biz Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlar, İslam alemindeki Müslümanlar olarak Kudüs'e bir emanet olarak bakıyoruz." dedi.

Turan, serginin bugünden itibaren 13 Haziran'a kadar ziyaret edilebileceğini dile getirdi.

Serginin açılışına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, TRT Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin İşler ve davetliler katıldı.

Başkentte Kudüs Sergisi
Başkentte Kudüs Sergisi
Başkentte Kudüs Sergisi
Başkentte Kudüs Sergisi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başkentte Kudüs' Sergisi - Son Dakika


Son Dakika

"O Bu Gece Gelecek" şarkısıyla hayatımıza girmişti! Cesur pozlar veren Şahsenem çok iddialı Boş arazide ölmeden önce uyuşturucu alan genç adamın cansız bedeni bulundu Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 442,5 liradan işlem görüyor Eski hocası, Salih Uçan'ın Galatasaray'la anlaştığını söyledi 2021'in ilk yarısında bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 lira oldu Türkiye'nin en doğusunda görev yapan Mehmetçik, yeni kamuflajlarını giymeye başladı Kemal Sunal'ın Türk sinema tarihine damga vuran 'Doktor Civanım' filmi gerçek oldu Optimar anketinde en beğenilen siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu, ikinci sırada Selahattin Demirtaş var