Başkentte Kültür Sanat - Son Dakika

Başkentte Kültür Sanat

9 yıl önce

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına, bugün ve yarın vereceği konserde, keman sanatçısı Minctho Mintchev ile viyolonsel sanatçısı Young-Chang Cho eşlik edecek.

Başkentte Kültür Sanat, System.String[]

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına, bugün ve yarın vereceği konserde, keman sanatçısı Minctho Mintchev ile viyolonsel sanatçısı Young-Chang Cho eşlik edecek.


Emil Tabakov'un şefliğini yapacağı konserde, Johannes Brahms'ın "İkili Konçertosu" ve Sergey Prokofief'in "Romeo ve Juliet Bale Suitleri" yorumlanacak.


Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, 30 Nisan'da "28. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Kapanış Konseri" ile seyirciyi selamlayacak.


-TİYATRO-


Ankara Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde düzenlenen ve ABD, Hollanda, Letonya, İsrail, Bulgaristan, Endonezya ve KKTC'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerden grupların da yer aldığı "7. Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali", yarın sona erecek. Ankara Devlet Tiyatrosu, bu hafta 17 oyunla seyircinin karşısında olacak.


BÜYÜK TİYATRO:


"Genç Osman" adlı oyun, yarın ve 1 Mayıs'ta izlenebilir.


"Kerbela", 3 Mayıs'ta sanatseverlerle buluşacak.


CÜNEYT GÖKÇER SAHNESİ:


"Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu" adlı müzikal, 30 Nisan, 3 ve 4 Mayıs'ta sahnelenecek.


"Benim Tatlı Meleğim" adlı çocuk oyunu 1 ve 3 Mayıs'ta küçük seyircileri bekliyor.


ŞİNASİ SAHNESİ:


Yıldırım Keskin'in yazdığı, Ali Hürol'un yönettiği "İçlerinden Hangisi?" adlı oyun, 30 Nisan, 3 ve 4 Mayıs'ta temsil verecek.


"Nereye Koşuyorsun Böyle Küçük Tay?" adlı çocuk oyunu 1 ve 3 Mayısta sahneye konulacak.


KÜÇÜK TİYATRO:


Kerim Tinçurin'in yazdığı, Albina Garifullina'nın Türkçeye çevirdiği ve Raşid Zagidullin'in yönettiği "Sönmüş Yıldızlar" 30 Nisan ve 3 Mayıs'ta izlenebilecek.


Ulviye Karaca'nın yazıp yönettiği "Keloğlan-Keleşoğlan" adlı oyun, 1 ve 3 Mayıs'ta seyirciyle buluşacak.


AKÜN SAHNESİ:


Nihat Asyalı'nın "Rab Şeytana Dedi ki" adlı eseri, 30 Nisan, 3 ve 4 Mayıs'ta sahnelenecek.


6-16 yaş grubu izleyiciler için tavsiye edilen çocuk oyunu "Camdan Kalp", 1 Mayıs'ta temsil verecek.


ALTINDAĞ TİYATROSU:


Hatice Meryem'in yazdığı, Funda Mete'nin derlediği ve yönettiği "Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun", hafta boyunca izlenebilir.


İRFAN ŞAHİNBAŞ TİYATROSU:


Bir kasabada işlenen çocuk cinayetleri nedeniyle bir yazarın sorgulanmasıyla gelişen olayları anlatan "Yastıkadam" adlı oyun, 30 Nisan ve 4 Mayıs'ta seyircinin karşısında olacak.


Çocuk oyunu "Boğaç Han", 3 Mayısta temsil verecek.


STÜDYO SAHNE:


"İşte Baş İşte Gövde İşte Kanatlar" adlı oyun, 1 ve 3 Mayıs'ta izlenebilir.


ODA TİYATROSU:


2009-2010 Sanat Kurumu "Övgüye Değer Oyun Yazarı Ödülü"nü alan Zeynep Kaçar'ın yazdığı, Ünsal Coşar'ın yönettiği "Krem Karamel", bugün, yarın ve 30 Nisan'da beğeniye sunulacak.


"Dönülmez Akşamın Ufkundayız" adlı eser, 3 ve 4 Mayıs'ta sahnelenecek.


-OPERA-BALE-


OPERA SAHNESİ:


Modern Dans Topluluğu, koreograf Ralf Rossa'nın "Bahar Ayini" ve Ricardo Fernando'nun "Bolero" adlı eserlerinden oluşan "Başlangıç"ı, bugün izleyiciyle buluşturacak.


Victor Hugo'nun ölümsüz yapıtından uyarlanan "Notre Dame'ın Kamburu" balesi, 30 Nisan'da sahnelenecek.


OPERET SAHNESİ:


Gölge Şekeranber-Esra Akcan Şan Resitali, 3 Mayıs Salı günü dinlenebilir.


LEYLA GENCER SAHNESİ:


Çocuk müzikali "Ninniler Günü", 30 Nisan'da seyircisiyle buluşacak.


-SİNEMA-


Başkent sinemalarında bu hafta 3 film seyirciyle buluşacak.


"Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu" vizyona giriyor. Dram-aksiyon türündeki filmin yönetmeni Justin Lin. Senaryosunu Chris Morgan ile Gary Scott Thompson'ın yazdığı ABD yapımı filmde, Dwayne Johnson, Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Elsa Pataky, Gal Gadot, Matt Schulze, Sung Kang, Joaquim de Almeida, Michael Irby, Don Omar, Alimi Ballard ve Geoff Meed rol alıyor.


Animasyon çizgi film "Panda: Sihirli Yol" sinemalarda. Robert D. Hanna'nın yönettiği ve senaryosunu yazdığı filmin seslendirmesini Robby Daniels, Ray Hanna, Jeffrey Lee Hollis, Joy Michele, Patrick Pumpuang, Rhiann Woodyard yapıyor. Filmde, Kung Fu üstadı pandalar, krallıktan kaçırılan Prens Po Kwan'ı geri getirmek için eğlence dolu maceraya atılıyor.


Fantastik macera filmi "Thor" beyaz perdeye geliyor. Yönetmenliğini Kenneth Branagh'ın yaptığı, senaryosunu Ashley Miller ile Don Payne'nin yazdığı filmde, Natalie Portman, Chris Hemsworth, Kat Dennings, Anthony Hopkins, Ray Stevenson ve Idris Elba rol alıyor.


-SERGİ-


ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ: Kamuran Vural'ın resim sergisi, 1 Mayıs'ta açılacak. Sergi, 8 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilecek.


GALERİ SOYUT: Zuhal Baysar'ın "Derin" sergisi, 5 Mayıs'a kadar beğeniye sunulacak.


HELİKON SANAT GALERİSİ: Fahri Sümer'in resim sergisi, 28 Mayıs'a kadar gezilebilecek.


KUĞULU SANAT GALERİSİ: Ressam Ayşegül Sürek'in "Daima" yağlı boya resim sergisi, 13 Mayıs'a kadar görülebilir. - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 28.04.2011 09:30 Kaynak: AASon Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti Yeşilçam'ın emektarlarından olan oyuncu Hakan Bahadır hayatını kaybetti

Son Dakika Haberleri