Başkentte Kültür Sanat - Son Dakika

Başkentte Kültür Sanat

05.07.2012 11:17
Başkentte Kültür Sanat, System.String[]

Başkent sinemalarında bu hafta 7 film seyirciyle buluşacak.

Başkent sinemalarında bu hafta 7 film seyirciyle buluşacak.

Fantastik macera türündeki "İnanılmaz Örümcek Adam" adlı yapıt bu hafta vizyona girecek. Marc Webb'in yönettiği ve önceki Örümcek Adam filmlerinin de senaryo grubunda bulunan Alvin Sargent, Steve Kloves ve James Vanderbilt'in senaryosunu yazdığı filmde, Andrew Garfield Peter Parker'ı (Örümcek Adam), Emma Stone Gwen Stacy'i, Rhys Ifans Dr. Connors'ı, Martin Sheen Ben amcayı, Sally Field May halayı ve Denis Leary de George Stacy'i canlandırıyor. Film, bilindik bir hikayeyi, Peter Parker'ın süperkahraman olma macerasını bu kez daha kişisel bir perspektiften anlatacak.

Komedi filmi "Aşk Sanatı" izleyicinin beğenisine sunulacak. Fransız sinemacı Emmanuel Mouret yönettiği filmin başrollerini, Fransızların gözde oyuncuları arasında yer alan Gaspard Ulliel, Judith Godreche, François Cluzet, Julie Depardieu'nun paylaştığı filmde ilişkilerin çıkmaz sokakları ve bolca aşk üçgeni mevcut. Bugünün modern ve karmaşık kadın-erkek ilişkilerinin masaya yatırıldığı romantik komedinin senaryosu da oyuncu Emmanuel Mouret'in kaleminden çıkmış.

Ata Demirer'in başrolünü oynadığı haftanın tek Türk yapımı olan "Berlin Kaplanı", bu hafta beyaz perdeye gelecek. Yapımcılığını BKM'nin yürüttüğü Berlin Kaplanı'nın yönetmenliğini ise Eyvah Eyvah serisini de çeken Hakan Algül üstleniyor. Filmde, Ayhan Kaplan (Ata Demirer) adındaki bir boksörün Almanya'da yaşadığı olaylar anlatılıyor.

Haftanın bir diğer filmi komedi dram türündeki "Bu Dans Senin", En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar adaylığı olan oyuncu Sarah Polley'in ikinci uzun metrajlı filmi. Yapım sevgi, bağlılık, ihanet üzerine bugünün evliliklerine bir bakış açısı sunuyor. 2011 yılında Toronto, Atlantik, Vancouver, San Sebastian Film festivallerini gezen yapımın başrollerini ise Michelle Williams, Seth Rogen ve Luke Kirby paylaşıyor.

The Legend of Zu, Seven Swords gibi filmlerin yönetmeni Çinli sinemacı Tsui Hark'ın gerilim filmi "Dedektif Dee ve Gizemli Alev" sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Bilimkurgu filmi "Kıyamet Kitabı"nda iç içe geçen 3 farklı hikaye anlatılıyor. Filmin ilk bölümü olan "Heaven's Creation" bölümünde, elektrik mühendisi Pak Do-won (Kim Kang-woo) tarafından bir tapınağı aydınlatması için bir robot üretilir. Robot tapınağın baş rahibi Hye-joo (Kim Gyu-ri) tarafından da koruma altına alınır. "A Cool New World" bölümünde ise dünyanın nüfusu bir virüs tarafından tehdit edilmektedir, insanların zombiye dönüşmesi genç bir adamın gözünden anlatılıyor. "Happy Birthday" bölümünde de bir mekanik mühendisi yaklaşan bir meteoru durdurmak için yüksek kapasiteli bir robot tasarlar.

Haftanın son filmi olan "Peki Şimdi Nereye"de Ortadoğu'nun diken üstündeki coğrafyasında dinsel çatışmalara ve savaşın anlamsızlığına kadınların zeki ve pratik çözümleriyle cevap veren yönetmen Nadine Labaki, kamerasını Lübnan'da hiçliğin ortasında küçük bir köye çeviriyor. 2011 Cannes Film Festivali'nde beğeniyle karşılanan film bu seneki Toronto Fim Festivali'nden de Halk Ödülü ile döndü.

-Sinemalar-

Metropol: "Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor", "İnanılmaz Örümcek Adam",

"Berlin Kaplanı", "Edepsiz Kız", "Ya Aşk Olmasaydı-", "Pamuk Prenses ve Avcı", "Piranha", "Yenilmezler".

Optimum: "Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor", "İnanılmaz Örümcek Adam",

"Edepsiz Kız", "Pamuk Prenses ve Avcı", "Berlin Kaplanı", "Piranha",

"Yenilmezler", "Karanlık Gölgeler".

Kızılay Büyülü Fener: "İnanılmaz Örümcek Adam", "Aşk Sanatı", "Karanlık Gölgeler", "Berlin Kaplanı", "Çernobil'in Sırları", "Sezar Ölmeli", "Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor", "Edepsiz Kız".

Bahçelievler Büyülü Fener: "Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor", "İnanılmaz Örümcek Adam", "Edepsiz Kız", "Berlin Kaplanı".

Muhabir: Şenay Ünal

Yayıncı: Ebubekir Gülüm - ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başkentte Kültür Sanat - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti