Başkentte Kültür Sanat - Son Dakika

Başkentte Kültür Sanat

25.02.2016 11:10
Başkentte Kültür Sanat, System.String[]

Dünyaca ünlü Hırvat piyanist Ivo Pogorelich, "Ankara Piyona Festivali" kapsamında 27 Şubat'ta dinleyicisiyle buluşacak.

Dünyaca ünlü Hırvat piyanist Ivo Pogorelich, "Ankara Piyona Festivali" kapsamında 27 Şubat'ta dinleyicisiyle buluşacak.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, bugün Mustafa Keser, yarın Fettah Can, 27 Şubat'ta Model Jolly Joker Ankara'da, 28 Şubat'ta ise Mirkelam Bis Dine Live'de sahne alacak.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, şef Raoul Gruneis yönetiminde bugün ve yarın CSO Konser Salonu'nda müzikseverlerin karşısında olacak.

Bilkent Senfoni Orkestrası ise bugün, Bilkent Üniversitesinin kurucusu İhsan Doğramacı'nın ölümünün 6. yılı dolayısıyla şef Gürer Aykal yönetiminde konser verecek.

Altus Kültür Sanat tarafından düzenlenen "Ankara Piyano Festivali" kapsamında, dünyaca ünlü Hırvat piyanist Ivo Pogorelich, 27 Şubat'ta CSO Konser Salonu'nda sahneye çıkacak.

Opera ve bale

Ankara Devlet Opera ve Balesi, dünyada en çok sahnelenen bale eserlerinden "Fındıkkıran"ı beğeniye sunacak.

Amadeus Hoffman'ın "Fındıkkıran ve Fareler Kralı" adlı masalından yola çıkarak Alexander Dumas'ın yeniden yazdığı, ilk koreografisini Marius Petipa'nın yaptığı eserde, Klara'nın yılbaşı armağanı olarak aldığı "Fındıkkıran" oyuncağıyla ilgili rüyaları konu ediliyor.

Koreografisini Anna Akabalı'nın gerçekleştirdiği eser, bu akşam Opera Sahnesi'nde izlenebilecek.

Viyana operetlerinin klasikleri arasında yer alan, Johann Strauss'un üç perdelik eseri "Çingene Baron" 27 Şubat, müziği Arda Özmen, librettosu Ali Yoleri'ye ait "Aliş ile Maviş" adlı çocuk oyunu 28 Şubat, Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Saraydan Kız Kaçırma" operası 29 Şubat, "Kanlı Nigar" müzikali ise 1 Mart'ta sahnelenecek.

Tiyatro

Özcan Özer'in yazdığı, Hakan Çimenser'in yönettiği "Son Tango" adlı oyun 1 ve 2 Mart'ta Akün Sahnesi'nde beğeniye sunulacak.

Uğur Saatçi'nin yazıp Barış Erdenk'in yönettiği "Yeşilçam" bugün, yarın, 27 ve 28 Şubat, Pervin Ünalp'ın yazıp yönettiği "Kuaförde Bir Gün" 1 ve 2 Mart'ta Altındağ Sahnesi'nde izleyicisiyle buluşacak.

Yaşar Kemal'in yazdığı, Gürol Tonbul'un yönettiği "Teneke" oyunu yarın ve 28 Şubat'ta Büyük Tiyatro'da sahnelenecek.

Dominique Durvin ve Helene Prevost'un yazdığı, Esen Çamurdan'ın çevirdiği, Yunus Emre Bozdoğan'ın yönettiği "Çamaşırhane" bugün, yarın, 27 ve 28 Şubat, William Shakespeare'in yazdığı, Zerrin Akdenizli'nin oyunlaştırıp Kutay Sungar'ın yönettiği "Fırtına" 1 Mart, George Farquhar'ın yazdığı, Gülay Gür'ün çevirdiği ve İlham Yazar'ın yönettiği "Kurnaz Aşıklar" 1 ve 2 Mart'ta Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde izlenebilecek.

Ingeborg Von Zadow'un yazdığı, Servet Aybar'ın çevirdiği, Caner Kadir Gezener'in yönettiği "Ben ve Sen" adlı oyun bugün ve 28 Şubat, Haldun Taner'in yazıp Ali Düşenkalkar'ın yönettiği "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" bugün, yarın ve 27 Şubat'ta Küçük Tiyatro'da sahneye konulacak.

Güner Sümer'in yazdığı, Olcay Poyraz'ın yönettiği "Hüzzam" bugün, yarın ve 27 Şubat, Anton Çehov'un yazdığı, Aclan Büyüktürkoğlu'nun yönettiği "Kuğunun Şarkısı Bir Evlenme Teklifi" 1 ve 2 Mart'ta Oda Tiyatrosu'nda sahnelenecek.

Sönmez Atasoy'un yazdığı, Mustafa Kurt'un rejisörlüğünü yaptığı "Bizim Yunus" ise yarın, 28 Şubat ve 1 Mart'ta Stüdyo Sahne'de beğeniye sunulacak.

Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas" 1 ve 2 Mart'ta Tatbikat Sahnesi'nde izlenebilecek.

Gülşen Karadıoğlu'nun yazdığı, Vacide Öksüzcü'nün yönettiği "Nehir" bugün, yarın ve 27 Şubat'ta Ziraat Sahnesi'nde tiyatroseverlerin karşısında olacak.

Federico Garcia Lorca'nın yazdığı, Turan Oflazoğlu'nun çevirdiği, Ayşe Emel Mesci'nin rejisörlüğünü yaptığı "Bernarda Alba'nın Evi" bugün ve 27 Şubat, Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 2 Mart'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.

"Ben ve Sen" oyunu ile Jordi Galceran'ın yazıp Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" da 1 Mart'ta Şinasi Sahnesi'nde beğeniye sunulacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Başkentte Kültür Sanat - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi Kadıköy galibiyetinin ardından Sergen'den itiraf! Oyuncularıyla yaptığı konuşmayı anlattı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti