Son Dakika Haberleri: Başkentte Yılın İlk Bebeği

Başkentte Yılın İlk Bebeği

8 yıl önce

Başkentte 2012 yılının ilk bebeği Esma (24) ve Burhan Polat (30) çiftinin 3.çocuğu olarak dünyaya gelen "Salih" oldu.

Başkentte Yılın İlk Bebeği, System.String[]

Başkentte 2012 yılının ilk bebeği Esma (24) ve Burhan Polat (30) çiftinin 3. çocuğu olarak dünyaya gelen "Salih" oldu.


Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yılın ilk dakikalarında bir erkek çocuk dünyaya getiren Esma Polat, bir fabrikada işçi olarak çalışan Burhan Polat ile kameraların önüne geçerek duygularını anlattı.


Üçüncü çocuklarını dünyaya getirdiğini belirten Esma Polat bebeklerine


"Salih" adını verdiklerini söyledi. Oğlunun "yılın şanslı bebeği" olduğunu ifade eden anne, doğumunu gerçekleştiren doktorlara ve sağlık ekibine teşekkür etti.


Beş yaşında Sıla adlı bir kız ve 19 aylık Abdullah isminde bir oğlu daha olduğunu anlatan Esma Polat, yılın ilk bebeğinin annesi olmak nasıl bir duygu sorusuna, "Zaten iki üç gündür eşimin ağzındaydı. 'Çocuğumuz yılın ilk bebeği olacak' diyordu ve dediği oldu" yanıtını verdi.


Esma Polat, bebeğinin 41. haftada dünyaya geldiğini ve çok rahat bir doğum yaptığını da kaydetti.


Hastane Başhekim Yardımcısı Ayşegül Öksüzoğlu da yılın ilk bebeğine hastane yönetimi adına bir altın hediye etti. Öksüzoğlu, bebeğin 3 kilo 330 gram olduğunu ve hem annenin hem de bebeğin sağlık durumunun son derece iyi olduğunu belirtti.


Öte yandan hastanede tedavi gören hastaları ziyaret eden Başhekim Yardımcısı Öksüzoğlu, hastalara karanfiller vererek yeni yıllarını kutladı.


- ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 10:05 Kaynak: AABornozlu haliyle video çeken Şeyma Subaşı, frikik vermekten zor kurtuldu
Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti