Başkentte Yılın İlk Bebeği - Son Dakika

Başkentte Yılın İlk Bebeği

01.01.2012 10:05
Başkentte Yılın İlk Bebeği, System.String[]

Başkentte 2012 yılının ilk bebeği Esma (24) ve Burhan Polat (30) çiftinin 3.çocuğu olarak dünyaya gelen "Salih" oldu.

Başkentte 2012 yılının ilk bebeği Esma (24) ve Burhan Polat (30) çiftinin 3. çocuğu olarak dünyaya gelen "Salih" oldu.

Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yılın ilk dakikalarında bir erkek çocuk dünyaya getiren Esma Polat, bir fabrikada işçi olarak çalışan Burhan Polat ile kameraların önüne geçerek duygularını anlattı.

Üçüncü çocuklarını dünyaya getirdiğini belirten Esma Polat bebeklerine

"Salih" adını verdiklerini söyledi. Oğlunun "yılın şanslı bebeği" olduğunu ifade eden anne, doğumunu gerçekleştiren doktorlara ve sağlık ekibine teşekkür etti.

Beş yaşında Sıla adlı bir kız ve 19 aylık Abdullah isminde bir oğlu daha olduğunu anlatan Esma Polat, yılın ilk bebeğinin annesi olmak nasıl bir duygu sorusuna, "Zaten iki üç gündür eşimin ağzındaydı. 'Çocuğumuz yılın ilk bebeği olacak' diyordu ve dediği oldu" yanıtını verdi.

Esma Polat, bebeğinin 41. haftada dünyaya geldiğini ve çok rahat bir doğum yaptığını da kaydetti.

Hastane Başhekim Yardımcısı Ayşegül Öksüzoğlu da yılın ilk bebeğine hastane yönetimi adına bir altın hediye etti. Öksüzoğlu, bebeğin 3 kilo 330 gram olduğunu ve hem annenin hem de bebeğin sağlık durumunun son derece iyi olduğunu belirtti.

Öte yandan hastanede tedavi gören hastaları ziyaret eden Başhekim Yardımcısı Öksüzoğlu, hastalara karanfiller vererek yeni yıllarını kutladı.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Başkentte Yılın İlk Bebeği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Depremi mavi ay mı tetikledi? 16 Kasım'ı işaret eden ünlü astrolog Aysun Koç'tan ürküten sözler