Basketbol Sahasında Buz Pateni Keyfi - Son Dakika

Basketbol Sahasında Buz Pateni Keyfi

12.01.2012 15:42
Basketbol Sahasında Buz Pateni Keyfi, System.String[]

Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kazım Karabekir Paşa Spor Salonu önündeki basketbol sahasını buz pistine dönüştürdü.

Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kazım Karabekir Paşa Spor Salonu önündeki basketbol sahasını buz pistine dönüştürdü. Akşam saatlerinde su verilerek doğal bir buz pateni pisti haline getirilen basketbol sahasına akın eden öğrenciler, antrenör nezaretinde buz pateni keyfi yaşıyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde buz sporlarına olan ilginin artması üzerine Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlükleri, talebi karşılamak için ilginç yollara başvuruyor. Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, öğrencilerin isteği karşısında spor salonu bahçesindeki basketbol sahasını buz pistine dönüştürdü. Okuldan fırsat bulan öğrenciler, patenleriyle buzla kaplı basketbol sahasına gelerek patenleriyle kayıyor. Öğrencilere yardımcı olan antrenör Hakan Fırıncı, Basketbol sahasını buz pistine çevirerek çocuklarımızı buz tutan derelerde değil de daha emniyetli bir ortamda buz pateni imkanı sağlıyoruz dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, devletin imkanlarını en iyi şekilde kullanarak sporun değişik dallarında kurslar vermeye çalıştıklarını belirtti. Ardahan'da buz pateninin yapılabileceğini ifade eden Dereci, Çocukların faydalanabilmesi için semt sahası konumundaki basketbol alanını akşamları su vererek doğal bir buz pateni pistine dönüştürdük. Çocuklarımızın buz tutan dere, göl ve nehirlerden paten yapmasını riksli gördüğümüzden böyle bir çalışma yaptık diye konuştu.

Basketbol sahasında buz pateni yapan öğrenciler, okuldan fırsat buldukları zamanlarda bu sporu büyük bir zevkle yaptıtlarını bildirdi.

Basketbol Sahasında Buz Pateni Keyfi
Basketbol Sahasında Buz Pateni Keyfi
Basketbol Sahasında Buz Pateni Keyfi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Basketbol Sahasında Buz Pateni Keyfi - Son Dakika


Son Dakika

Çaresizliklerini anlatan en iyi video! Ermeni gençler, polis zoruyla otobüse bindirilip cepheye gönderildi Manchester City'nin takımdan gönderdiği Jeremy Wisten, intihar etti 13 gollü tarihi yenilgiye engel olamayan kaleci Crooij, yaşadıklarını anlattı: Aynaya bakamıyorum Dünyada sadece Tokat'ta çıkan milyonlarca yıllık taş, işlendikten sonra gramı 700 dolardan satılıyor Kocasına mesaj atan Özlem Parlu'nun üzerine yürüyen Selin Ciğerci'ye hapis istemiyle dava açıldı Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul Valisi'ne tepki: Senin arabanda Türk bayrağı dalgalanıyor, gereğini yapmak zorundasın 78 yaşında intihara kalkıştı, belediye başkanıyla konuşunca ikna oldu Fransa'dan Erdoğan'ın boykot çağrısına anlamsız yanıt: Türkiye içişlerimize karışmamalı