Başpehlivan Recep Kara Makü'nün Gururu Oldu - Son Dakika

Başpehlivan Recep Kara Makü'nün Gururu Oldu

25.07.2016 17:26
Başpehlivan Recep Kara Makü'nün Gururu Oldu, System.String[]

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne katılan, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yüksek Lisans öğrencisi olan Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara Burdur'un gururu oldu.

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne katılan, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yüksek Lisans öğrencisi olan Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara Burdur'un gururu oldu.

Rakipleri Fatih Koyuncu, Hasan Zeybek, Ali Gökçen, Serhat Balcı ve Şaban Yıldız'ı yenen MAKÜ'lü Recep Kara finalde Mehmet Yeşil'i yenerek Türkiye Cumhuriyeti Başpehlivan unvanını aldı.

Kırkpınar'da 2004, 2007, 2008 yıllarında başpehlivan olan Kara, 4. kez Kırkpınar Başpehlivanı unvanını almış oldu.Türkiye'de yağlı güreş organize eden ilk üniversite olmak istiyoruz diyen Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, "Burdur'un ve bölgemizin geleneksel bir sporu olan yağlı güreşe üniversite olarak da, Burdur olarak da gelişmesine katkı verecek bir çalışma niyetimiz var. Bu zaten bizim seçim sürecindeki gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projeler arasında vardı. Güreş müsabakalarının olmadığı zamanda Türkiye'deki bütün başpehlivanları burada ağırlayarak bir çalıştay ya da bir sempozyum şeklinde bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Böylelikle bilimsel olarak yağlı güreşi masaya yatırmış oluruz. Akademik düzlemde bizim de bu anlamda bir çalışmamız olur. Güreşçilerimize hayırlı olsun diyor ve Üniversitemize bu gururu yaşattığı için Başpehlivan Recep Kara'ya teşekkür ediyorum."

Başpehlivan Recep Kara Makü'nün Gururu Oldu

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Başpehlivan Recep Kara Makü'nün Gururu Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Beşiktaşlı taraftarların İstanbul Eyüpsultan'daki kutlamasında gerginlik! Bekçiler havaya ateş açtı Duvara çarpan alkollü sürücü ile polis arasında ilginç diyalog: Siz beni soymaya çalışıyorsunuz Duvara çarpan alkollü sürücü ile polis arasında ilginç diyalog: Siz beni soymaya çalışıyorsunuz Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Beşiktaş şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'da 19 Mayıs saat 19.03'te almak istiyor Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı
Advertisement