Son Dakika Haberleri: Batı Şeria'daki Gösterilere Müdahale

Batı Şeria'daki Gösterilere Müdahale

8 ay önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Nablus kentindeki Kafr Kaddum köyünde toplanan Filistinlilerin gösteri düzenlemesi Filistin bayrakları taşıyan göstericilerin yürümesi İsrail askerlerinin gösterilere müdahalesi Filistinli gençlerin taş atarak karşılık vermesi Filistinliler yasa dışı Yahudi yerleşim yerleri ve...

Batı Şeria'daki Gösterilere Müdahale, System.String[]
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Nablus kentindeki Kafr Kaddum köyünde toplanan Filistinlilerin gösteri düzenlemesi
Filistin bayrakları taşıyan göstericilerin yürümesi
İsrail askerlerinin gösterilere müdahalesi
Filistinli gençlerin taş atarak karşılık vermesi
Filistinliler yasa dışı Yahudi yerleşim yerleri ve Ayrım Duvarı'nı protesto etmek amacıyla cuma namazının ardından Nablus ve Ramallah kentlerinde gösteriler düzenledi. İsrail askerleri, göstericileri dağıtmak için plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullandı.

Nablus kentindeki Kafr Kaddum köyünde toplanan Filistinlilere İsrail güçlerinin gösteriye müdahale etmesi üzerine, bazı göstericiler lastik yakarak ve taş atarak karşılık verdi.

Filistin'de 2000 yılında patlak veren Aksa İntifadası'nın (2. İntifada) ardından İsrail yönetimi, 2002 yılında "güvenlik" gerekçesiyle Batı Şeria ile İsrail arasına Ayrım Duvarı inşasına başlamıştı. Ayrım Duvarı nedeniyle Batı Şeria'daki 3 milyona yakın Filistinli, işgal altındaki Doğu Kudüs ve İsrail'e geçiş yapamıyor.

Ayrım Duvarı ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri inşasına karşı her hafta cuma günü düzenlenen gösterilere İsrail askerleri göz yaşartıcı gaz ve tazyikli atık suların yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale ediyor.Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si, Gerçek Hayattaki Haliyle Ağızları Açık Bıraktı