Batman'da Büyükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Uyarı - Son Dakika

Batman'da Büyükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Uyarı

05.01.2012 18:40
Batman'da Büyükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Uyarı, System.String[]

Batman Valiliği, büyükbaş hayvan yetiştiricilerini uyardı.

Batman Valiliği, büyükbaş hayvan yetiştiricilerini uyardı.

Batman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, sığır cinsi hayvanların 20 günlük yaş sürelerine bakılmaksızın 6 ay içerisinde kulak küpeleri takılıp, kayıt işlemlerinin yapılması, hayvan hareketlerinin ve hayvan hastalıklarının daha etkin kontrolünü sağlamak için sığır cinsi hayvanlara mutlaka kulak küpelerinin takılması gerektiği bildirildi.

İşlemlerin yapılmaması durumunda idari para cezası uygulanacağı kaydedilen açıklamada, "Sığır cinsi hayvanların işletmenize gelişi veya ayrılışında hayvan pasaportunun yanında olmasını sağlayın. Pasaportsuz ve Veteriner Sağlık Raporsuz nakillerde sığır başına 300 lira İdari para cezası verilir ve hayvanlar zorunlu kesime gönderilir" denildi.

- BATMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Batman'da Büyükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Uyarı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı