Batman'da "Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde" Projesi - Son Dakika

Batman'da "Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde" Projesi

02.01.2012 21:20
Batman'da

Batman'da 21 kız öğrenci Batman Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde" projesi kapsamında Almanya'ya gitti.

Batman'da 21 kız öğrenci Batman Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde" projesi kapsamında Almanya'ya gitti.

Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı ve Leonardo da Vinci hareketlilik projeleri kapsamında uygulanmaya başlanan projede Almanya'ya giden Batman'da Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Kozluk Çok Programlı Lisesi'nde okuyan kız öğrenciler 4 hafta süresince beceri eğitimi alacaklar.

Öğretmenevi önünde toplanan kız öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa ile aileleri uğurladı.

Akboğa yaptığı açıklamada, 21 öğrencinin ilk kez proje sayesinde yurtdışına çıkma fırsatı bulduğunu söyledi.

Öğrencilerin bu çalışmayı iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirten Akboğa,

"Bu eğitim öğrencilerin mesleki alanda kendilerini geliştirmeleri açısından bir fırsattır. Öğrencilerimiz farklı kültürleri tanıma ve bizi de Almanya'da tanıtma fırsatı bulacak. 28 Ocak'a kadar Almanya'da kalacak öğrencilerimiz bu süreçte erken çocukluk eğitiminde önemli bir yeri olan beyin fırtınası (Scamper) tekniğini tanıma, geliştirme ve uygulama becerilerini kazanacaklar" dedi.

- BATMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Batman'da 'Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Yarın açılışı yapılacak Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı böyle test edildi Korona tedavisi gören İmamoğlu'ndan metro müjdesi: 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün ücretsiz olacak Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, yönetimle yaptığı toplantıyı terk etti 29 Ekim ve 10 Kasım törenlerine saldırı hazırlığında olan 7 terörist yakalanmıştı! Biri kanlı infaz görüntüleriyle tanınıyor Fransa'dan Erdoğan'ın boykot çağrısına anlamsız yanıt: Türkiye içişlerimize karışmamalı 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç ifade verdi, adliye önünden fotoğraf paylaştı Vatandaşa ucuza satmak yerine depoda bekletilen bir ton balık çürüdü