Son Dakika Haberleri: Batman'da Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi

Batman'da Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi

22 gün önce

Batman'da Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi programı düzenlendi.

Batman'da Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi, System.String[]
 Batman'da Mekke'nin Fethi ve Kudüs Gecesi programı düzenlendi.

Yedi Hilal Derneği Batman Şubesi tarafından Batman Kapalı Spor Salonunda düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yedi Hilal Derneği Batman Şube Başkanı Ahmet Başaran, Allah'a kulluğun bilincinde olacak bir nesil yetiştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Yazar Ramazan Kayan, fethin bir hak ediş olduğunu, fethi hak etmek için çeşitli çile ve ızdıraplara katlanmak gerektiğini kaydetti.

Günümüzde Mescid-i Haram'ın Kabe'nin, Mescid-i Aksa'nın hüznünü taşıdığını belirten Kayan, kansız bir şekilde gerçekleşen Mekke'nin fethinden sonra Müslümanların şükür secdesine kapandıklarını kaydetti.

Fetih'ten sonra peygamberin genel af ilan etmesinin ardından Mekke'de 2 bin kişinin Müslüman olduğunu belirten Kayan, Resulullah'ın bu davranışla gönülleri fethettiğini söyledi.

Ağaçtan, taştan yapılan putları yıkmanın kolay, kafalardaki putları yıkmanın zor olduğunu işaret eden Kayan, Müslümanların Kudüs'ü yeniden fethedebilmeleri için yürekleri fethetmeleri gerektiğini söyledi.


Program Tahir Baran'ın yaptığı dua ile son buldu.


Zeytin Dalı Harekatı'ndan İkinci Acı Haber: Piyade Üsteğmen Şehit Düştü Erdoğan, Afrin Operasyonunun İlk Şehidi Musa Özalkan'ın Cenazesinde Ağladı
Afrin'e Sessiz Kalıp Alaska'ya Ağlayan Gupse Özay, Tepki Gelince Paylaşımını Sildi