Batman'da Otizmli Öğrenciye Darp İddiası - Son Dakika

Batman'da Otizmli Öğrenciye Darp İddiası

28.12.2017 13:10

Batman'da otizmli öğrenciye darp iddiası - Otizmli öğrencinin, elinde sigara söndürüldüğü ileri sürüldüBATMAN - Batman'da bir okulda otizmli öğrencilerin eğitim gördüğü sınıfta öğrenim gören Muhammed Talha Aslan'ın darp edildiği ileri sürüldü.

Batman'da otizmli öğrenciye darp iddiası

- Otizmli öğrencinin, elinde sigara söndürüldüğü ileri sürüldü

BATMAN - Batman'da bir okulda otizmli öğrencilerin eğitim gördüğü sınıfta öğrenim gören Muhammed Talha Aslan'ın darp edildiği ileri sürüldü. Aslan'ın, elinde sigara söndürüldüğü ve yüzünde parmak izlerinin çıktığı iddia edildi.

Batman'da 3 çocuk annesi Gurbet Aslan, TOKİ Kazım Karabekir İlkokulunda otizmli çocukların eğitim gördüğü sınıfta okuyan Muhammed Talha Aslan'ın darp edildiğini iddia etti. Olayı anlatan Aslan, oğlunu olayın meydana geldiği gün her zaman olduğu gibi servise bindirerek okula gönderdiğini belirterek, "Okuldan döndüğünde yemeğini yerken yüzüne dikkat ettim. Yüzünde beş parmak izi çıkmış, gözünün çevresi morarmış, kulağının içinde morluklar vardı. Eline baktım, elinde 4-5 tırnak izi çıkmıştı. Ondan sonra sol eline baktığımda avuç içinde yanık izi vardı. Ben sigara olacağını tahmin etmedim. Servis şoförünü aradım, 'Abla bizim kesinlikle hiçbir şeyden haberimiz yok' dedi. Okulu aradım, okuldaki hocası da, 'Bizim herhangi bir şeyden haberimiz yok, Talha'yı sağlam verdik. Hatta Talha'nın yüzünü palyaço şeklinde boyamıştık ve yüzünü silip öyle koyduk arabaya' dedi" ifadelerinde bulundu.

"Şikayetimden vazgeçmemi istediler"

Sonraki gün de okula gidip, konuyu müdürle konuştuğunu anlatan Aslan, "Ablayı çağırdılar, hocaları çağırdılar ve dediler ki, 'Biz de böyle bir şey yok.' Ben de şikayetçi olacağımı söyledim. 'Eğer şikayetçiyseniz darp raporu almanız gerekiyor' dediler. Talha'yı götürdüm bölge hastanesine ve burada aldığım raporu emniyete verdim. Herhalde üzerinde durulur diye düşündüm. Milli Eğitim ile okul ve servis arasında olan şeyler. Milli Eğitim'e intikal etti, şikayetimiz oldu. Ama Milli Eğitim istenildiği şekilde üzerinde durmadı. Bana dediler ki, 'Gurbet hanım bir olay yaşanmış Talha darp edilmiş. Ama şikayetinizden vazgeçseniz, insanlar ekmeğinden olmasın, Talha'nın durumunu da gözden geçireceğiz. Ne gerekiyorsa onu yapmaya hazırız.' Darp raporum var. Sigara elinde söndürülmüş, yanağında beş parmak izi var, sağ elinde tırnak izleri var ve hala deniliyor ki herhangi bir suç unsuru bulunamamaktadır. Darp raporum olmasına rağmen bana gelen tebligatta sadece iki cümle ile diyorlar ki, 'Herhangi bir suç unsuru bulunmamaktadır' yani talebimiz reddedilmiştir. Şimdi ben soruyorum, gerçekten bu engelli çocuklarımızı biz anne, baba olarak eve alıp hapis mi edelim yoksa çocuklarımız için gereken mücadeleyi mi verelim? Nereye kadar gidelim onu da bilmiyorum. Benim yetkililerden ricam, Talha şahsında diğer engelli çocuklar için de söylüyorum, bu çocuklara biraz daha fazla özel davransınlar. Eğitimlerinin üzerinde daha fazla durulsun. Çünkü okul denetimleri çok yetersiz" diye konuştu.

Okul yetkilileri ise olayın okulda gerçekleşmediğini savundu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Batman'da arıcıların kovan bakımı ve arı ilaçlama mesaisi başladı Batman'da arıcıların kovan bakımı ve arı ilaçlama mesaisi başladı Batman'da iş kazası ucuz atlatıldı, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı Batman'da iş kazası ucuz atlatıldı, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı Geçen yıl kuruyan şelale yağışlarla yeniden akmaya başladı Geçen yıl kuruyan şelale yağışlarla yeniden akmaya başladı

Son Dakika Genel Batman'da Otizmli Öğrenciye Darp İddiası - Son Dakika


Advertisement