Batman'da "Şehitler Ormanı" Oluşturuldu - Son Dakika

Batman'da "Şehitler Ormanı" Oluşturuldu

25.04.2019 16:23
Batman'da

Batman'da "Şehitler Ormanı" oluşturuldu.

Batman'da "Şehitler Ormanı" oluşturuldu.

Batman Üniversitesi, Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Batman Şehit Aileleri ile İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce (YURT-SAV) Batı Raman Kampüsünde oluşturulan ormana şehit yakınları, gaziler ve öğrenciler tarafından 2 bin fidan dikildi.

YURT-SAV Batman Şubesi Başkanı Hasan Demir, şehit ve gazilerin unutulmamasını sağlamak için çalışma yürüttüklerini ifade ederek, diktikleri her bir fidana şehit ve gazinin ismini verdiklerini söyledi.

Kendi adına fidan diken Gazi Mehmet Şirin Kort, 1999'da PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada yaralandığını söyledi.

Ülkeyi bölmek isteyenlere verilecek bir karış vatan toprağın olmadığını belirten Kort, "Bu bu topraklar bizim vatanımızdır. Biz buraya kanımızı ve canımızı vermişiz." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Batman'da 'Şehitler Ormanı' Oluşturuldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısındaki ifadeleri nedeniyle Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı Son Dakika! Azerbaycan, Karabağ çatışmalarında 2 bin 783 askerini kaybetti Davutoğlu'nun hükümeti eleştirdiği videoya dikkat çeken yorum: CHP'den iyi muhalefet yapıyor Kadir Şeker'i cezaevinde ziyaret eden arkadaşı anlattı: 'Öylece çekip gidemezdim' derken gözleri doldu Gizemi çözülemeyen metal monolit bu kez de Kaliforniya'da bulundu Tuvaletini yapmak için girdiği mezarlıkta ölü bulundu Bankayı soymak istedi, pişman olup polise teslim oldu Vaka sayısının patladığı Adana için ürküten sözler: Boş sedye bile yok, morgların önünde kuyruklar oluştu