Batman'de ücretsiz BESYO kursu - Son Dakika

Batman'de ücretsiz BESYO kursu

22.06.2020 13:37
Batman'de ücretsiz BESYO kursu, System.String[]

Batman'ın Beşiri ilçesinde gençler Spor Lisesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun (BESYO) sınavlarına ücretsiz kurslarda hazırlanıyor.

Batman'ın Beşiri ilçesinde gençler Spor Lisesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun (BESYO) sınavlarına ücretsiz kurslarda hazırlanıyor.

Beşiri Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün açmış olduğu kurslarda gönüllü eğitmenler eşliğinde çalışan gençler, hayallerindeki bölümü kazanabilmek için çabalıyor.

Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovit-19) salgınında gençlerin zorunlu olarak evlerinden çıkamadığını anımsattı.

Bu nedenle gönüllü öğretmen ve antrenörler eşliğinde gençlerin Spor Lisesi ile BESYO sınavlarına iyi şekilde hazırlanmalarına katkı sunmak için ücretsiz kurs açtıklarını aktaran Aşcı, gençlere başarılı olmaları için her türlü desteği sunacaklarını söyledi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ender Hazar da 47 öğrencinin katıldığı kurslarda gönüllü eğitmenler eşliğinde çalıştıklarını aktararak, "Yeni dönemde bakanımızın talimatıyla salonlarımızı gençlerimize açtık. Haftanın 3 günü gönüllü öğretmenlerimiz ve antrenörlerimiz Spor Lisesine hazırlanan gençlerimize eğitim veriyor. Haftanın iki günü de BESYO sınavlarına hazırlanan gençlerimize kurs veriyoruz." dedi.

Gençlerden Ömer Faruk Ortaç ise sınavlara hazırlık için imkan sunan kaymakamlığa teşekkür etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Batman'de ücretsiz BESYO kursu - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Sıla'dan boşanan Hazer Amani koluna yaptırdığı manidar dövmeyle dikkat çekti