Batman'lı Sait'in İlacı Geliyor, Sait Artık Yürüyecek - Son Dakika

Batman'lı Sait'in İlacı Geliyor, Sait Artık Yürüyecek

04.05.2015 14:49
Batman'lı Sait'in İlacı Geliyor, Sait Artık Yürüyecek

Batman'da oturan ve çok ender görülen ölümcül MPS hastalığına (organların erimesi) yakalanan 8 yaşındaki Mehmet Sait Ekinci'nin ihtiyaç duyduğu ve kutusu 25 bin lira olan ilacının SGK Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce karşılanacağı belirtildi.

Batman'da oturan ve çok ender görülen ölümcül MPS hastalığına (organların erimesi) yakalanan 8 yaşındaki Mehmet Sait Ekinci'nin ihtiyaç duyduğu ve kutusu 25 bin lira olan ilacının SGK Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce karşılanacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Batman ziyaretinde kucağına alıp ilgilendiği Sait Ekinci'nin annesi Nurcan Ekinci, "5 yıldır Sait'in organları eriyordu. Sesimizi tüm Türkiye'ye duyurmaya çalıştık. Daha geçen hafta ilaç bekleyen üç MPS hastası çocuk hayatını kaybetti"dedi.

Seyitler mahallesi 3002 sokakta oturan Ekinci ailesinin evinde adeta bayram havası var. Çok ender görülen ölümcül MPS hastalığına (organların erimesi) yakalanan 8 yaşındaki Mehmet Sait Ekinci'nin ihtiyaç duyduğu ve kutusu 25 bin lira olan "Vimizim" ilacının SGK Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce karşılanacağı belirtildi. Anne Nurcan Ekinci, yaşanan gelişmeye çok sevindiklerini belirterek, "5 yıldır Sait'in organları eriyordu. Sait arkadaşları gibi yürüyüp koşamıyordu. Sesimizi tüm Türkiye'ye duyurmaya çalıştık. Daha geçen hafta ilaç bekleyen üç MPS hastası çocuk hayatını kaybetti. SGK, şimdi ilaç bekleyen MPS hastası çocuklara yurt dışından vimizim ilacı getirecek"diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu Batman'a gerçekleştirdiği ziyarette kucağına alıp ilgilendiği Sait'in annesi Nurcan Ekenci, İlaç alacak maddi güçleri olmadıklarını da ifade ederek, "Mehmet Sait'in yaşaması için yurt dışından ilaç gerekiyordu. SGK'nın işlemleri hızlandırması için sesimizi her yere duyurmaya çalıştık. Çığlığımızı duyan herkesten Allah razı olsun. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Batman gelişinde Sait'i kucağına aldı, ilgilendi. Önümüzdeki günlerde ilaçların ulaştırılacağını Sağlık Bakanlığı bize bildirdi. Yurt dışından gelecek ilaçlar Mehmet Sait'i olduğu gibi 50 civarındaki çocuğa da nefes aldıracak. İlaç gelecek diye evimizde bayram havası var"dedi.

Batman'lı Sait'in İlacı Geliyor, Sait Artık Yürüyecek
Batman'lı Sait'in İlacı Geliyor, Sait Artık Yürüyecek
Batman'lı Sait'in İlacı Geliyor, Sait Artık Yürüyecek

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Batman'lı Sait'in İlacı Geliyor, Sait Artık Yürüyecek - Son Dakika


Advertisement