Batman V Superman: Adaletin Şafağı"Na Rekor İzleyici - Son Dakika

Batman V Superman: Adaletin Şafağı"Na Rekor İzleyici

28.03.2016 16:37
Batman V Superman: Adaletin Şafağı

"Batman v Superman: Adaleti·n Şafağı" filmi, vizyona girdiği hafta sonu tüm dünyada 424 milyon doların üzerinde gi·şe hasılatı yaptı.

"Batman v Superman: Adaleti·n Şafağı" filmi, vizyona girdiği hafta sonu tüm dünyada 424 milyon doların üzerinde gi·şe hasılatı yaptı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Warner Bros. Pictures'ın aksiyon macera filmi, elde ettiği hasılatla, tüm zamanların "en yüksek süper kahraman filmi açılış rekoru"nu kırdı ve tüm zamanların en yüksek dördüncü açılış hasılatını elde etti.

Türkiye'de vizyona girdiği ilk hafta sonu 513 bin 873 kişi tarafından izlenen film, yabancı filmler arasında tüm zamanların en iyi mart ayı açılış rekorunu elde etti.

En son vizyona giren "Harry Potter" filminden sonra, ABD dışında bir Warner Bros. filminin ikinci en yüksek açılış rakamına ulaşan film, ABD dışında 66 ülkede, 40 binden fazla sinema salonunda 25 Mart'ta vizyona girdi.

Yönetmenliğini Zack Snyder'ın yaptığı filmde Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons ile Holly Hunter rol aldı.

Aksiyon ve macera türündeki fantastik filmin başrollerinde yer alan Oscar ödüllü Ben Affleck "Batman" rolünde, Henry Cavill de "Superman" rolünde ilk kez sinema perdesinde birlikte yer aldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Batman V Superman: Adaletin Şafağı'Na Rekor İzleyici - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, taburcu oldu Bursa'da erkek arkadaşını tabancayla öldüren kadın tutuklandı Pınar Altuğ, "Aldatan kadın mısınız?" sorusuna sert çıktı: Sana ne ya da kime ne! Havalandırmanın arızalanması pahalıya patladı: 20 bin tavuk telef oldu Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Bağ evinde canlı müzikli eğlence düzenleyip tepki çeken 14 kişiye toplamda 44 bin lira ceza Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar