Son Dakika Haberleri: Batmanlı Kız Öğrenciler Almanya'ya Gitti?

Batmanlı Kız Öğrenciler Almanya'ya Gitti?

7 yıl önce

Ekonomik durumları zayıf başarılı kız öğrenciler, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan 'Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde' adlı proje kapsamında Almanya'ya gitti.

Batmanlı Kız Öğrenciler Almanya'ya Gitti?, System.String[]
Ekonomik durumları zayıf başarılı kız öğrenciler, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan 'Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde' adlı proje kapsamında Almanya'ya gitti. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında öğitim gören 42 kız öğrenci, 3 rehber öğretmen eşliğinde gittikleri Almanya'da dört hafta eğitim alacak.

Velilerle birlikte öğrencileri uğurlayan Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, "Öğrencilerimizin çok mutlu ve heyecanlı olduklarını gözledim." dedi. Proje ile kentte ilk kez meslek lisesinde öğrenim gören kız öğrencilerin yurt dışında eğitim görme fırsatı yakaladıklarını belirten Akboğa, öğrencilerden bu çalışmayı iyi değerlendirmelerini istedi. Akboğa, "Öğrencilerimiz aynı zamanda Avrupa'nın yaşantısını, kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacak. Birer gönül elçisi görevi görerek ilimiz ve ülkemizin kültürünü, yaşantısını ve değerlerini Avrupa'ya taşıyarak karşılıklı etkileşim sağlayacak ve ön yargıların kırılmasına katkı sunacak." diye konuştuO, Türkiye'nin Tek Kadın Gezici ve Sabit Radar Memuru Suudi Arabistan'dan Kaşıkçı Açıklaması: Cinayet Öncesi Konsoloslukta Kavga Çıkmış

Devlet Gelecek Yıl 12 Milyar Liradan Fazla Para Cezası Tahsil Edecek