Son Dakika Haberleri: Batmanlı Kız Öğrenciler Almanya'ya Gitti?

Batmanlı Kız Öğrenciler Almanya'ya Gitti?

7 yıl önce

Ekonomik durumları zayıf başarılı kız öğrenciler, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan 'Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde' adlı proje kapsamında Almanya'ya gitti.

Batmanlı Kız Öğrenciler Almanya'ya Gitti?, System.String[]
Ekonomik durumları zayıf başarılı kız öğrenciler, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Proje Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan 'Engelleri Aşan Kardelenler Avrupa'da Beceri Eğitiminde' adlı proje kapsamında Almanya'ya gitti. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında öğitim gören 42 kız öğrenci, 3 rehber öğretmen eşliğinde gittikleri Almanya'da dört hafta eğitim alacak.

Velilerle birlikte öğrencileri uğurlayan Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, "Öğrencilerimizin çok mutlu ve heyecanlı olduklarını gözledim." dedi. Proje ile kentte ilk kez meslek lisesinde öğrenim gören kız öğrencilerin yurt dışında eğitim görme fırsatı yakaladıklarını belirten Akboğa, öğrencilerden bu çalışmayı iyi değerlendirmelerini istedi. Akboğa, "Öğrencilerimiz aynı zamanda Avrupa'nın yaşantısını, kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacak. Birer gönül elçisi görevi görerek ilimiz ve ülkemizin kültürünü, yaşantısını ve değerlerini Avrupa'ya taşıyarak karşılıklı etkileşim sağlayacak ve ön yargıların kırılmasına katkı sunacak." diye konuştuABD Ürünlerine Ek Vergi Getiren Karar Resmi Gazetede Yayımlandı "Erkan Petekkaya ile Asla Evlenmem" Diyen İrem Sak, Pişman Oldu

Son Dakika! BDDK'dan Dövize Yeni Hamle: SWAP İşlemlerine Getirilen Kısıtlamalarda Oran Değişti