Bavyera, Almanya'nın En Güvenli Eyaletlerinden Biri - Son Dakika

Bavyera, Almanya'nın En Güvenli Eyaletlerinden Biri

03.01.2012 15:50
Bavyera, Almanya'nın En Güvenli Eyaletlerinden Biri, System.String[]

Eyaketin 2012 yılındaki güvenlik politikası hakkında bir basın toplantısı düzenleyen Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Bavyera'nın halkına yüksek refah seviyesi ve özgürce yaşaması için gerekli güvenliği sunduğunu savundu.

Eyaketin 2012 yılındaki güvenlik politikası hakkında bir basın toplantısı düzenleyen Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Bavyera'nın halkına yüksek refah seviyesi ve özgürce yaşaması için gerekli güvenliği sunduğunu savundu. Bakan Herrmann, 2010 yılında 100 bin vatandaş başına sadece 4,9 suç oranı düştüğünü, bu rakamı hiçbir eyaletin yakalayamadığını ve işlenen suçların üçte ikisinin açıklığa kavuşturulduğunu kaydetti.

Daha fazla güvenlik için internet suçlarına karşı mücadele etmeleri gerektiğini ifade eden İçişleri Bakanı, suçluların takibi için de veri depolama merkezi gerektiğini savundu. Aşırı sağcılarla mücadelenin kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yapan Bakan, bunun için gençleri aşırı sağcı çevrelere kaptırmamalarının, aşırı sağa karşı mücadele için polisin ve iç istihbarat teşkilatlarının birlikte çalışmasının gerekli olduğunun altını çizdi.

Neonazi terörü hakkında her geçen gün yeni bilgilerin ortaya çıktığını hatırlatan Bakan, aşırı sağcı NPD partisinin de devlet hazinesinden nemalanmaması için kapatılması gerektiğini tekrarladı.

Bavyera, Almanya'nın En Güvenli Eyaletlerinden Biri

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Bavyera, Almanya'nın En Güvenli Eyaletlerinden Biri - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor