Bayburt'ta belediye başkanları toplandı - Son Dakika

Bayburt'ta belediye başkanları toplandı

24.09.2019 14:01
Bayburt'ta belediye başkanları toplandı, System.String[]

Bayburt'ta belediye başkanları toplantıda bir araya geldi.

Bayburt'ta belediye başkanları toplantıda bir araya geldi.

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, Demirözü Belediye Başkanı Arslan Gürer, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Şentürk ve Gökçedere Belediye Başkanı Yavuz Bakır katıldı.

Toplantıda başkanlar, oluşturulması düşünülen birlik ya da şirketin ön görüşmesini yaptı.

Bayburt Belediye Başkanı Pekmezci, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Birlikten kuvvet doğar" atasözünden yola çıkarak güç birliğine gittiklerini ve bu vesileyle Bayburt'ta istihdam alanları oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

İstihdamı artırma, kentin doğal ve bitkisel ürünlerini daha geniş bir piyasaya sunmak adına bütün belediye başkanlarıyla birlikte çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Pekmezci, şunları kaydetti:

"Amacımız üreten bir yapıyı oluşturmak. Bayburt'taki işsiz hemşehrilerimizin kendi ürettikleriyle hayatını devam ettirme adına bir çalışma içerisinde olduk. Ön bir görüşme gerçekleştirdik. Bütün belediye başkanlarımızla iki ayrı alternatifi konuştuk. Alternatiflerden biri birlik, bir diğeri de şirket oluşturmak. Her iki konuda hazırlanan ön çalışmayı kendilerine verdik. Belediye başkanlarımız da bu iki çalışmayı değerlendirecekler. Bir sonraki yapacağımız toplantıda birlik mi, şirket mi konusunda karar vereceğiz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bayburt'ta belediye başkanları toplandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'la görüşen Saadet Partili Asiltürk'ün ittifak açıklamalarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: İnşallah çatlaklar olmaz Meteoroloji uyardı: 36 ilde kar yağışı bekleniyor ABD Merkez Bankası faiz kararını sabit bıraktı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü Yeni arabası ile 2 geyiğe çarpan adam, aynı gün milyoner olduğunu öğrendi Pelin Akil'den üçüncü çocuk için eşine bomba gönderme İşsizlikten isyan eden ünlü model "Aklımı kaybediyorum" diyerek pencere önünde üstsüz poz verdi