Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Bayburt'ta Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Mobil Trafik Eğitim Tırı İlkokul Öğrencilerine Eğitim Verdi - Son Dakika

Bayburt'ta Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Mobil Trafik Eğitim Tırı İlkokul Öğrencilerine Eğitim Verdi

Türkiye genelinde ilkokul öğrencilerinin trafik konusundaki farkındalığının artırılması amacıyla başlatılan proje kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Bayburt'a gönderilen Mobil Trafik Eğitim Tırı, Mahmut Kemal Yanbeğ İlkokulu bahçesine konuşlandırıldı. İlkokul öğrencilerine teorik ve uygulamalı eğitim verilen programda trafik kuralları hakkında bilgi aktarıldı ve öğrencilere hediyeler dağıtıldı. Vali Mustafa Eldivan da uygulama alanını ziyaret ederek eğitimler hakkında bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet etti.

Bayburt\'ta Emniyet Genel Müdürlüğü\'nün Mobil Trafik Eğitim Tırı İlkokul Öğrencilerine Eğitim Verdi
27.09.2023 - 13:14,

Türkiye genelinde ilkokul öğrencilerinin trafik konusundaki farkındalığının geliştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında kentleri gezen Emniyet Genel Müdürlüğü "Mobil Trafik Eğitim Tırı" Bayburt'a geldi.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bayburt'a gelen eğitim tırı, Mahmut Kemal Yanbeğ İlkokulu bahçesine konuşlandırıldı.

İlkokul öğrencilerine yönelik programda öğrencilere trafik polisi tarafından tır içinde teorik, açık alanda ise uygulamalı eğitim verildi.

Trafik kurallarına ilişkin bilgi aktarılan uygulamalı eğitimin ardından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Uygulama alanını ziyaret eden Vali Mustafa Eldivan da eğitimler hakkında görevlilerden bildi aldı. Eldivan, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra bilgilendirme broşürleri dağıttı.

Vali Eldivan'a ziyaretinde AK Parti Bayburt Milletvekili Orhan Ateş, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Güven eşlik etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bayburt'ta Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Mobil Trafik Eğitim Tırı İlkokul Öğrencilerine Eğitim Verdi - Son Dakika


Advertisement