Baykal-Erdoğan Zirvesi, Ümit Aslanbay'ı İşinden Etti - Son Dakika

Baykal-Erdoğan Zirvesi, Ümit Aslanbay'ı İşinden Etti

11.06.2015 08:24

Baykal ile Erdoğan zirvesini, Büyükanıt ile Erdoğan arasındaki Dolmabahçe görüşmesine benzeten Halk TV yorumcusu Ümit Aslanbay kovuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Deniz Baykal arasındaki görüşme çarpıcı yorumlara konu oluyor. Halk TV yorumusu Ümit Aslanbay, Baykal ile Erdoğan zirvesini, emekli Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Erdoğan arasındaki Dolmabahçe görüşmesine benzetti. Aslanbay'ın canlı yayında yaptığı yorumlardan sonra Halk TV'den kovulduğu öğrenildi.

"BÜYÜKANITLI ZİRVEDEN FARKI YOK" DEDİ İŞİNDEN OLDU

Baykal'ın Erdoğan ile koalisyon konusunda görüşme yapmasının yanlış olduğunu vurgulayan Aslanbay, kapalı kapılar ardındaki görüşmelerin Erdoğan-Büyükanıt arasındaki Dolmabahçe görüşmesinden farkı olmadığını söylerken, Baykal'ın ne konuşulduğunu detaylı bir şekilde açıklaması gerektiğini kaydetti. Aslanbay'ın Baykal'a dönük eleştirilerinden sonra Halk TV'den kovulduğu öğrenildi.

İşte Aslanbay'ın canlı yayındaki o sözleri:

"HER ŞEY ORTAYA SERİLMELİ"

"Burada yapılan görüşme noktasından virgülüne kadar bilinmeli. Sayın Cumhurbaşkanı ne istemiştir Sayın Baykal'dan, neyin aracısı olarak görevlendirmiştir. Bunlar açıklanmalı. Herhangi bir şaibe hem CHP'ye hem Sayın Baykal'a zarar verir.

"DOLMABAHÇE'Yİ HATIRLAYIN..."

Dolmabahçe görüşmesini hatırlayın. Hâlâ konuşmuyor muyuz? Erdoğan ile Büyükanıt ne konuştu hâlâ bunların üstüne bir sürü spekülasyon yapılıyor. Doğru ya da yanlış hâlâ konuşuluyor.

"YANİ NE KARIŞIYOR İŞE?"

Yani bu koalisyonu falan neden karıştırıyor anlamadım. Yani dese ki Meclis Başkanı olarak vekaletini almak için konuştuk, koalisyonu falan da ben bilmem dese tamam. Ama şöyle izlenim edindim falan, bunlar nasıl laflar...

"BU SAYGISIZLIK ORTADAN KALKMAZ"

Bu kapalı kapılar ardında yapılan bir takım görüşmeler yanlış. Şimdi de Kemal Kılıçdaroğlu'na bilgi verdim diyor. Bu da saygısızlık, bu da manzarayı kurtarmaz."

Baykal-Erdoğan Zirvesi, Ümit Aslanbay'ı İşinden Etti

Son Dakika Güncel Baykal-Erdoğan Zirvesi, Ümit Aslanbay'ı İşinden Etti - Son Dakika


Son Dakika

"Karımı ve çocuğumu öldürdüm" diyerek asılsız ihbarda bulunan kişi gözaltına alındı FBI, Biden'ın yemin törenine yönelik tehdit oluşturan 200'den fazla şüpheliyi tespit etti '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin Kovid-19 aşı programındaki başarısı dünya gündeminde TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı